Snorkeling puhasvesi, florida

Clearwater, Florida, istub riigi lahe rannikult, umbes 30 minuti kaugusel Tampast. Piirkonna põlised mageveeallikad, jõed ja laguunid on saanud oma suurepärase snorkelingu jaoks võluvõimaluse. Ärge mask ja uimed ning hõlpsalt kergeks veeks, ja teid ravitakse lähestikku kohtumistega lamantiinide, merikilpkonnaliste ja teiste mereelustiku arvukusega.

Kuhu minna

Clearwateri ja selle ümbruse läheduses on mitu snorgeldamisvalikut. Honeymoon Islandi looduspark on vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel Dunedin Causeway’ist. Saate ronida otse saare rannadest. Caladesi saar, ranniku lähedal, on Honeymoon Islandi riigiparki kaudu jõudnud paadiga. Ka siin saate jalutuskäigu kaugusel kohe rannast. Egmont Keyi loodusparkis saate rannale enne rannajoont vette rentida sukelpiiri püügivahendeid, kus saate tutvuda Hispaania-Ameerika sõjaaegse Fort Dade veealuse varemetega. Saad siia parvlaevast Hubbard’s Marina’st Fort DeSoto riigiparki. Ja Crystal ja Homosassa jõed, mis asuvad väljaspool linna, on tuntud oma manuaalide rohkuse tõttu.

Mida tooma

Ükskõik millise snorgeldamise reisi jaoks on vaja snorkelit, maski ja uimaseid. Sa peaksid kandma supelmantlit ja kaaluma seljapikkuse hoidmiseks löögi valvurit või nõtke särki. Kandke alati päikesekaitsetoodet, päike võib kiiresti kahjustada nahka, kui ujuk veepinnal. Enamik vett Florida-s on soe või kerge aastaringselt, nii et te tõenäoliselt ei vaja kotiplastist. Kuigi mõnes jões on snorgeldamine, soovid siiski hüppelaua, kuna need veeteed kipuvad põõsastama.

Mida näha

Nendes piirkondades näete mitmesugust mereelu. Merelised kilpkonnad, delfiinid, närvilised kiired, vaheonid, lambapõiksed ja hiiglaslikud rühmitused on levinuimad vaatlused lahe ääres. Ja loomulikult Crystal ja Homosassa jõgedes, on esiletõstetud laminaadid. Nendest jõgedest kogunevad novembrist märtsini sajad lääne-India manateed.

Mida pidada

Kui sisenete veele mööda Gulf Coast’i randu, veenduge, et jalad jalutad jalgadega. See hõõgub ära kõik liivas peetavad rabedad, vastasel juhul võivad nad teid peksma. Florida välistab mereimetajate ahistamise, nagu manateed. Saate ujuda nende lähedal, kuid te ei saa neid aeglaselt liikuvaid olendeid sööda ega puudutada.