Toitumisalased faktid köögiviljasuppide kohta

Köögiviljasupp, mis koosneb puljongist valmistatud köögiviljadest, on klassikaline tass. Köögiviljasuppide retsepte saab individuaalselt kohandada erinevate köögiviljade, segude ja maitseainetega, mis muudavad üldist toitumisalast teavet, kuid enamik köögiviljamahtuvaid suppe sisaldab vitamiine ja mineraale koos süsivesikute, rasva ja valgu tasakaaluga.

Kaloreid

Kogu kalorid köögiviljasuppudes sõltuvad koostisosadest, kuid enamik köögiviljasuppi sisaldab umbes 50-100 kalorit 1 tassi serveerimiseks. Näiteks sisaldab üks kehvaluurija Zero Point taimne supp 63 kalorit, 73 protsenti neist pärineb süsivesikutest, 10 protsenti rasvast ja 17 protsenti valku.

Makrotoitained

Köögiviljasuppis leitud süsivesikud pärinevad peamiselt köögiviljadest. Lisaks sellele on ka köögiviljad oluliseks toiduvalkude allikaks. Kombineeritud köögiviljasupp sisaldab näiteks umbes 15 g kogu süsivesikuid, samuti 3 g toiduvalkast ja 5 g suhkruid. Valku võib leida valitud köögiviljadest, kuid see on pärit ka veiseliha või kanaliha lisanditest. Enamik köögiviljasuppi sisaldab küllastunud rasvhapete ja kolesterooli vähese hulga.

Vitamiinid ja mineraalid

Köögiviljasuppide tõttu võib köögiviljasupp sisaldada märkimisväärses koguses vitamiine ja mineraalaineid. Üldine vitamiinide ja mineraaltoitainete sisaldus sõltub supil pakutavate köögiviljade valikust, sordist ja kogusest. Köögiviljades levinud kõige sagedasemad vitamiinid ja mineraalid on E-vitamiin, tiamiin, niatsiin, B6-vitamiin, kaalium, vask, mangaan ja A-vitamiin.

Efektid

Köögiviljasupp on madal glükeemiline toit, sest enamus süsivesikuid on keerulised. Üks portsjon köögiviljasuppi on hinnangulise glükeemilise koormusega 6, mõõtühik, mida kasutatakse toidu mõju määramisel organismi veresuhkru tasemele. NutritionData.com sõnul ei tohiks individuaalne hinnanguline glükeemiline koormus ületada 100 päeva, nii et köögiviljasuppi peetakse hinnangulise glükeemilise skaalaga madalaks. Põletikufaktor, mõõtmine, mida kasutatakse inimese põletikulise või põletikulise põletiku määramiseks Vastus on toidule, on veel üks mõju köögiviljasupp on kehal. Köögiviljasuppi peetakse kergelt põletikuliseks, mille IF-reiting on -14. Sarnaselt hinnangulisele glükeemilisele koormusele on IF-reitingu sihtväärtus 50 päeva.

Kaalutlused

Mõned köögiviljasuppide retseptid võivad anda liiga palju naatriumi. Selle tulemusena on saadaval madala naatriumisisaldusega retseptid, mis võivad vähendada naatriumi koguannust portsjoni kohta alates 890 mg kuni veidi üle 100 mg.