Kas on olemas erinevus kehamassiindeksi ja kehakoostise vahel?

Kehamassiindeks või BMI ja keha koostis on viisid, kuidas kindlaks teha, kas teil on tervislik kaal – ja lisaks, kui teil on suurem rasvumisega seotud haiguste oht, nagu 2. tüübi diabeet ja südamehaigused . Mõlemat tüüpi mõõtmistel on oma eelised ja puudused ning nende kasutamine teie sobivuse mõõtmiseks sõltub teie lähtepunktist ja eesmärkidest.

BMI vs keha koostis

Kehamassiindeks annab ülevaate sellest, kas teie kehakaal ja pikkus sõltuvad tõenäoliselt terve kehamassist. Te saate oma teabe kergesti sisestada veebikalkulaatorisse, et välja selgitada oma BMI, või arvutada seda käsitsi, kasutades allpool toodud võrrandit; BMI = [kaal kg / (kõrgus, tolli x kõrgus, tollides)] x 703; Keha koostis ei käsitle otseselt teie kehakaalu. See näitab, kui palju oma kehakaalu pärineb rasvast massist, mis hõlmab lihaseid, luu, sidekoe ja vett ning kui palju on see rasvast. Kui te kaalute 150 kilo ja 120 kilo see on lahja mass, on teil keha koostis, mis on 20 protsenti keha rasva.

Kliinimeetodi mõõtmise plussid ja miinused

BMI-d kasutatakse sageli rasvumuse näol, sest seda on lihtne mõista, pole vaja kallist varustust, lihtsalt kaal ja mõõdulindid saavad oma kehakaalu ja kõrgust. Samuti on see hea mõõta, kas teil on keskmine inimene terve kaaluga; siiski pole kehamassiindeks parim kõigile sobiv. Kui te olete “pehme rasva” – see tähendab, et teil on terve kehamass, kuid terve kehakaal on suurem kui terve – võite olla kehvad vastavalt BMI-le, kuid teil on siiski suurem oht ​​rasvumisega seotud haiguste tekkeks. BMI muutub teie vanuse pärast vähem kasulikuks. Enamik inimesi kaotavad lihasmassi ja saavad rasva, kui nad vananevad, nii et teil on suurem risk olla “kõhn rasvavaba”, kui terve kehamassiindeks on vanematega. Vastupidi, BMI ei ole alati sobiv tervislikele ja lihaselistele inimestele, võib teie kehamassiindeks olla ülekaaluline või rasvunud, isegi kui teil on madala rasvasisaldusega.

Plussid ja miinused mõõtesüsteemi koostis

Kere koostise mõõtmine pakub palju rohkem teavet teie tervise ja haiguste riski kui BMI. Kuna see mõõdab, kui palju oma kehakaalu pärineb rasvast massist ja kui palju see pärineb rasvast, siis saate ülevaate rasvumisega seotud haiguse riskist olenemata sellest, milline on teie tegeliku massi ulatus, näiteks ” “Rasket rasva” inimene, kellel on kehakaal kehatemperatuuri järgi, loetakse nende keha koostisest ülemääraseks, et nad saaksid hoiatada oma rasvumisega seotud haiguse suurema riski suhtes. Vastupidi, lihasepõlves, kellel on rasvunud kehamassiindeks, on terve keha koostis, kuna nad on rasvase massi ja madala rasvasisaldusega. Kehalise koostise vaatlemine näitab, et neil on rasvumisega seotud haiguse risk väiksem, isegi kui nad kaaluvad rohkem kui keskmine inimene. Kuid keharakke on raskem mõõta kui kehamassiindeksit. Tavaliselt on vaja ligipääsu väljaõppinud professionaalidele ja ka kallitele meditsiiniseadmetele, et saada täpne ülevaade keha koostisest. Keha koostise mõõtmise meetodid kodus – nagu keharasva kaalud – ei ole üldjuhul väga täpsed ja võivad anda ebaõigeid lugemisi.

Eesmärgid eesmärgiks

Tervislik kehamassiindeks ulatub 18,5-lt 24,9-ni – see on 125-168 naela inimese jaoks, kes on näiteks 5-meetrine ja 9-tolline pikk – vastavalt haiguste tõrje ja ennetamise keskustele. Ükskõik milline madalam kui see, ja teid peetakse alakaaluliseks. Kui teie kehamassiindeks on 24-29,9, siis peetakse ülekaalulisust ja üle 30-aastast kehamassiindeksit peetakse rasvunud; ideaalsete kehaehituse eesmärgid sõltuvad teie soost, kuna naistel on vaja rasva rohkem kui meestel fertiilses eas. Üldiselt peetakse naiste puhul üle 32-protsendilise rasvasisaldusega kehakompositsiooni naiste jaoks meeste puhul 25-protsendilist keha rasva; milline näitaja peaks valima oma edusammude mõõtmiseks sõltuvalt teie praegustest kehakaalu ja sobivuse eesmärkidest. Kui teil on praegu ülekaalulised või ülekaalulised ülekaalulised kaalud, hakake jälgima oma edusamme, mõõtes oma kehamassiindeksit. Kui jõuate oma eesmärgi kaaluni lähemale, võite suunata oma tähelepanu keha koostisele, et mõõta rasvade kaotust, kuna võite kaaluda väiksemaid muutusi skaalal, kui lähened tervisele. Kui teil on juba terve kaal, Kaaluge oma keha koostise mõõtmist, et tagada, et te ei kannata liiga palju rasva. Lihase kasvatamine ja kehakaalu alandamine võib teie kehamassiindikaatorile olulist mõju avaldada, kuid see võib sügavalt mõjutada teie keha koostist ja teie haigusriski.