Köha pärast ekstraheerimist

Mõnikord on mõnikord vajalik hammaste eemaldamine, ehkki ebamugav. Kui teie hammas on purunenud, pragunenud või hävitatud sellisel määral, et seda ei saa parandada või kui perioodontaalne haigus kahjustab luu tugevust, kui hammas on lahti saada, on teie ja teie hambaarst otsustada, et ekstraheerimine on parim võimalus. Animated-teeth.com märgib, et ekstraheerimise kandidaatideks on ka tarkusehambaid, eriti neid, mis on mõjutatud – või ei ole kummipõletikust välja tulnud. Nõuetekohane järelhooldus aitab vähendada valu ja turset ning soodustab paranemist pärast ekstraheerimist.

Lihtne kaevandamine

Lihtne ekstraheerimine viiakse läbi hammas, mis on suus nähtav, seda saab teha üldine hambaarst. Tavaliselt viiakse see protseduur läbi kohaliku anesteetikumi abil, kusjuures ala on langenud lidokaiini süstimise teel. Colgate World of Care märgib, et lihtsate ekstraheerimistega seotud ebamugavust saab tavaliselt leevendada mittesteroidsete põletikuvastaste ravimitega nagu ibuprofeen.

Kirurgiline ekstrakt

Kirurgiline ekstraktsioon toimub suuõõrandina, kes sageli peab hammastega jõudmiseks lõikama sisselõikeid. Colgate World of Care märgib, et viimasega võib teie hambaarst kasutada dilämmastikoksiidi või IV sedatsiooni. Kirurgilised ekstraktid võivad põhjustada rohkem valu kui tavalised ekstraktsioonid, see sõltub menetluse raskusest. Mõne päeva jooksul pärast protseduuri võite saada retseptiravimeid ja seejärel lülitage NSAID-i ravimid välja igaks igapäevaseks ebamugavuseks.

Järelhooldus

Valu vähendamiseks protseduuri järel soovitab hambahirmu südamehaige võtta valuvaigistavat ravimit, kui protseduuri tuimus on kulunud, ärge oodake, kuni valu on seatud. Veebisait ütleb, et mitte võtta aspiriini, aga see võib suurendada verejooksu . Võite paigutada jääpaketid oma nägu, et vähendada turse ja lõualuu valu, kasutades pakendit 15 minutit ja 15 minutit välja enne magamaminekut. Kui teie lõualuu on 36 tunni pärast veel valus, võite minna niiskesse kuumusesse. 24 tunni pärast tuleb hoolikalt loputada neli korda päevas sooja soolase veega, et ruum oleks puhas.

Asjad, mida vältida

Ärge häirige verehüübimist, keerates seda oma keelega või puudutades seda sõrmedega, samuti tuleb vältida pritsimist, suitsetamist või imetamist õlgedel ekstraheerimise päeval. Samuti peaksite vältima painutust, rasket treeningut ja harjutust. WorlDental Dental Health Magazine ütleb, et see võib suurendada verejooksu. Ekstraheerimispaika kaitsmiseks ära kasutage hambaharja läheduses asuvat piirkonda kolm kuni neli päeva, selle asemel pühkige ala puhta, niiske marli padjaga. Hambahirmu südame keskus väidab, et te ei tohiks süüa vürtsikas toitu ega jookse kuumaid jooke ega sodasid. Piimahutid, jogurtid ja pudingud võivad leevendada igemete igemeid ja on parem valik.

Tüsistused

Kuiv pistik on valulik komplikatsioon, mis võib tekkida siis, kui verehüübe laguneb enneaegselt, allutatud luu avamine õhku ja toitu, suitsetajad ja naised, kes kasutavad rasestumisvastaseid tablette, on tundlikumad. Helistage hambaarstile, kui teil on valu suurenenud. Colgate World of Care ütleb, et peaksite ka oma hambaarstile helistama, kui te jätkate veritsust 24 tundi pärast operatsiooni, kui kummipuudus halveneb, kui teil on palavik või külmavärinad või kui esineb punetust.