Kuidas õpetada lastel jalgsi püüdma

Noorte jalgpallivõistluste juhendamisel on palju ülesandeid – mängu põhialuste õpetamine, reeglid, kuidas olla hea spordiala ja kõige tähtsamad, põhioskused. Väga väikeste laste jaoks, kes pole kunagi sporti mänginud, on esimene teadaolev oskus õpetada, kuidas jalgpalli korralikult püüda. Hea õpetamise lähenemine on näidata ja arutada õige jalgpalli püügimehhaanikat ja seejärel läbi viia mõned pügamine harjutused.

Näidata ja arutada

Näidake oma mängijatel, kuidas hoida oma käes, et palli püsti tõsta või kõrgemal. Laske neil hoida oma käte üles oma keha ette ja levitada oma sõrme. Kutsu neid nurga oma peopesasid sissepoole, suunama nende pinkies edasi ja panema oma indeks sõrmed ja pöidlad kokku, et moodustada teemant kuju.

Harrastanud harjutused

Näidake, kuidas palli püüdma. Laske lastel hoida oma käsi oma vööst allapoole ja avage oma käed palmikutega ettepoole. Juhendage, et nad paneksid oma sõrmed maha ja vormitaksid korvi, mille üksteisega puudutatult pinkies.

Näidake lastele, kuidas püüda palli pehmete kätega, et jõudu nagu padi imada. Ütle neile, et see aitab lõdvendada sõrme, hoida neid paindlikumaks, painutada ja anda oma küünarnukid. Selgitage seda, et jäigate sõrmedega ja andmata, kõva visatud pall põrkub nende käest välja.

Arutlege, kui tähtis on oma käte laiendamine palli saamiseks selle asemel, et püüdke seda keha vastu. Selgitage, kuidas pall võib oma pallid välja põrkuda, kui nad püüavad palli oma keha külge kinni püüda.

Rõhutage, kui tähtis on palli kaitsmine oma keha pärast seda, kui see on seda kinni võtnud. Näidake lastele, kuidas palli täielikult oma käte külge kinni haarata, lukustada see kiiresti nende käe, käsivarre ja küünarnuki vahel ja seejärel pigistada selle vastu oma kehad.

Parandage oma mängijate käsitsi silma koordineerimist ja oskusi seinaprilliga. Anna lastele tennisepallid ja laske neil seista seest 6 meetri kaugusel. Laske neid õrnalt viska palli vastu seina ja pange see mõlema käega viis korda, viis korda ainult parempoolse käega ja seejärel viis korda oma vasaku käega.

Tehke oma mängijatega edasi-tagasi püüdur drill – seekord jalgpallidega. Laske lapsed seista 6 meetri kaugusel joont. Laske lastel hoida oma käte üles oma keha ette ja kujundage nende sõrmedega teemant. Laske esimest mängijat ettevaatlikult esikülg-palli ja õpetage teda püüdma, pall palli ja visake see teile tagasi. Korda iga rea ​​mängijaga. Nende oskuste parandamisel visake pall erineva kõrgusega ja asetage kaugus teie ja teie mängijate vahel.

Korraldage pimedate külvikute, kui mängijad saavad jalgpalli hea vormi ja järjepidevuse saavutamiseks. Laske oma mängijaid seista reas, mis on 10 meetri kaugusel teie seljaga. Sõeluge palli ettevaatlikult esimese mängija poole ja öelge kas “vasakule” või “paremale”. Teie mängija peab pöörduma suunas, kuhu olete helistanud, püüdke palli palli ja visake see tagasi. Korda iga rea ​​mängijaga.