Kuidas ravida dopamiini defitsiiti

Dopamiin on organismis looduslikult esinev kemikaal, mis kontrollib liikumist, emotsionaalseid reaktsioone, rõõmu, valu ja motivatsiooni. Dopamiin on neurotransmitter, mis aitab tagada, et aju töötab teie kehaga korralikult. Seetõttu on dopamiini tasakaalu loomine teie vaimse ja füüsilise tervise jaoks oluline. Kui teie arst on kindlaks teinud, et teil on dopamiini puudus, on teie kehal dopamiini taseme suurendamiseks samme.

Võtke ravimit. Dopamiini defitsiidi retseptiravimid, NDRId (norepinefriin ja dopamiini tagasihaarde inhibiitorid) on antidepressandid, mis on spetsiaalselt loodud norepinefriini ja dopamiini taseme suurendamiseks organismis, takistades nende imendumist rakkudesse. Bupropion on ainus NDRI, mille on heaks kiitnud Federal Drug Administration, vastavalt MayoClinic.com. Bupropiooni müüakse kaubamärkide Wellbutrin, Wellbutrin SR ja Wellbutrin XL all. Teie arst otsustab, milline annus on teile kõige parem. Nagu paljudel teistel ravimitel, on NDRI-d seotud kõrvaltoimeid.

Harjutus iga päev. Osalege mingis vormis füüsilises tegevuses iga päev 20 kuni 30 minutit. Harjutus on ülitäpse tervise tervise toetamisel, kuid Brookhaveni riikliku labori andmetel suurendab kehaline aktiivsus ajus, mis reguleerib teie ajukemikaale. Leidke sobiv tegevus, näiteks jõusaalis klassi võtmine, kõndimine või sörkimine ümbruskonnas või pargis.

Sööge tervislikult. Teie tervisliku seisundi toetamiseks tuleks oma tavapärase söömisharjumusega lisada värskeid puuvilju ja köögivilju, lahja valku ja täisteratooteid. Võimaluse korral lisage selliseid toite nagu mandlid, avokaadod, lima-oad, kõrvits ja seesamiseemned, kuna need toidud tõstavad dopamiini sisaldust. Kofeiinil on ainult dopamiini suurendamine ajutiselt. Võimalusel vältige suhkru, küllastunud rasvade või kolesterooli sisaldavate toitude sisaldust ning rafineeritud toiduaineid. Need toidud võivad tõepoolest põhjustada dopamiini taseme edasist vähenemist.

Külastage või helistage sõpru. Positiivsed koostoimed teistega suurendavad aju aktiivsust ja aju kemikaalide taset nagu dopamiin. Kui teil tekib dopamiini puuduse tagajärjel muutusi meeleolus, võib teie lähedastega aega veeta kohese meeleolu võimendamine.