Põlve taga ja vasika kohal valutades

Põlveliigese töötamise ajal tekkiv valu võib olla tõsisema probleemi sümptomiks, nagu näiteks tendiniit või Bakeri tsüst. Kui tunnete sellist valu, lõpetage kohe töötamine, et vältida edasisi vigastusi. Ravi sisaldab jääd, tihendust ja põlve kõrgust. Kui valu püsib, pöörduge oma arsti poole.

Tendiniit

Teie vasika-, põlveliigese ja hamstringi kõõlused on teie põlve taga ja otse oma vasika kohal. Ülekoolitus, kiire töötemperatuuri kiiruse suurendamine ja kiiremini liikumine võib põhjustada tendiniiti või nende kõõluste põlemist. Tihedad lihased võivad ka kaasa aidata tendiniidi tekkele. Sümptomiteks on valu, kahjustatud kõõluse ja põlveliigese paistetus. Kui tendiniiti ignoreeritakse, võib see põhjustada väikesi pisaraid teie vasika, põlvepõlves või hamstring-kõõlustes. See võib nõrgendada kahjustatud kõõlusi, suurendades teie täielikku rebendit.

Poplitea lihase tüvi

Teie ülakeelihas on väike lihased põlve taga ja otse oma vasika kohal. Ajakirja “Arst ja sportlik meditsiin” 2004. aastal ilmunud artikkel teatab, et pingelised tegevused, näiteks allamäge, võivad põhjustada selle lihase ootamatut pisaraid. Sümptomiteks on valulikkus ja rõhk põlve taga, lihaste nõrkus ja turse. Running ja teised suure mõjuga tegevused võivad teie sümptomeid süvendada.

Bakeri tsüst

Teie põlveliiges ja selle ümber on teil sünoviaalne vedelik ja bursa kotid, mis aitavad hoida teie põlved sujuvalt liikuma. Bakeri tsüst või põlveliigese tsüst on siis, kui teil tekib liiga palju sünoviaalset vedelikku bursa soklis oma põlve taga. Sümptomid on liigesjäikus, turse ja valu. Samuti võib teil tekkida põlve tagaküljel märkimisväärne väljaheide.

Täiendavad põhjused

Põlveliigese ja teie vasika peal valutavate kõrvalnähtude hulka kuuluvad menisripi, põlve artriit, närvidefektid ja arterite kinnipidamine. Menisiku pisar on siis, kui teie põlve kõhre on rebenenud ja artriit on siis, kui see on ära kulunud. Menisee pisaraga ja artriidiga võib teil tekkida ka põlve lihvimine liikumisega. Närvide imemine ja arteri kinnipidamine on siis, kui teie põlve taga olevad närvid või veresooned on kokku surutud. Peale põlvevalu, kokkusurutud närvid või arterid võivad viia põlve ja vasika tuimusesse ja lihasnõrkusesse.

Pöörde tagajärjel valu vähendamiseks lõpetage töötamine, laske kahjustatud ala, kandke tihendusrõngas ja tõstke põlvet. Võtke valuvaigisteid nagu atsetaminofeen, kui valu püsib. Pikendamine võib samuti aidata leevendada tendiniitide ja närvipõletikuga seotud valu. Teised ravimeetodid, mida teie arst võib soovitada, on kortikosteroidide süstimine, massaaži, füsioteraapia ja kirurgia. Peale selle võib raske beetamiini tsüsti tühjaks saamine, kui see ei reageeri mitte-kirurgilisele ravile.

Stretch enne ja pärast jooksmist, et säilitada normaalne paindlikkus jalgade lihastes. Põlveliigese ja ülekoormamise vältimiseks suurendage töönädalat igal nädalal mitte rohkem kui 10 protsenti. Täiendavad ennetusmeetmed hõlmavad põlveliigese kandmist, jooksmist tasasel maastikul ja jala lihaste tugevdamist.

Ravi

Ärahoidmine