Kaerajahu ja kulturismi toitumine

Kulturismi on kurnav elustiil, mis vajab suures koguses energiat ja pühendumist nii jõusaalis kui ka väljaspool seda. Teie ajakava peab olema täiesti kooskõlas teie toitumisega ja teie toitumine peab olema kavandatud nii, et see annaks teie kehale kõige tõhusamaid kütuseid. Kaerajahu on “hea” süsivesik, mis sisaldab rohkesti süsivesikuid ja kiudaineid, mis on ideaalsed nii kartulite kui ka kartulite toitmiseks.

Energia

Kõigi tõstesessioonide ajal kogu keha kasutab kaloreid, et oma lihaseid kütust pakkuda. Need kalorid jagunevad rasva ja süsivesikute vahel. Dr Daniel Carey poolt 2009. aastal läbi viidud uuringu põhjal, mille Dr. Daniel Carey korraldas madala intensiivsusega aegadel, kasutab kehas 57% rasvkalorüümi ja 43% süsivesikute kaloreid. Kuid suure intensiivsusega aegadel, mis on suurema osa ajast mis tahes kulturistidele, kasutab keha nii palju kui 87 protsenti süsivesikuid. Seega on Harvardi rahvatervise kooli arvates hea kaerahelbed, mis on rikkad “hea” süsivesikuid, ideaalne eelõhtul toitu.

Kaloreid

Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeerium soovitab iga inimese jaoks kindlaksmääratud koguse kaloreid, lähtudes nende aktiivsuse tasemest, vanusest ja soost. Näiteks 32-aastane naine, kes elab istuv eluviis, vajab tervisliku energia taseme säilitamiseks vaid 1800 kalorit päevas. Samal ajal vajab 27-aastane kulturistidele mees umbes 3000 kalorit päevas. Üks portsjon terasest lõigatud kaerist sisaldab 140 kalorit, mis isegi mitme portsjoni kohta päevas võimaldab palju ruumi süüa mitme täis söögikorda.

Ajastus

Mayo kliiniku andmetel peaks teie söögi ajal olema raskuste tõstmise ajal spetsiifiline ajastus. Väiksemat sööki nagu kaerajahu kaussi tuleb süüa kaks tundi ette, võimaldades toitu enne seedimist harjuda ja seedida. Suuremad toidud, mida lihtsalt kasutada kaerahelbed küljena, vajavad eelnevalt seedimiseks 3 kuni 4 tundi. Kui toit on veel seedima, suunab teie keha toitu seedima väärtuslikku energiat, mida muidu võiks kaalude tõstmiseks kasutada.

Traditsiooniline või Instant

Valides kaerajahu, on teil üks kahest võimalusest. Seal on traditsioonilised terasest lõigatud kaer ja koheselt mikrolaineahi kaer. Traditsioonilised terasest lõigatud kaerad ei sisalda midagi, vaid teravilja kaerasid, millel on nullist lisandid. Ei ole suhkrut, naatriumit ega küllastunud või küllastumata rasvu. Kaaliumkloriidiga pakitakse suhkrut, tegelikult 13 g ja naatriumit 240 mg, mis võrdub ligikaudu 16% -ga igapäevasest naatriumisoolast. Kahepäevase kaerahelbed sisaldavad 1 g iga polüküllastamata ja monoküllastumata rasva. Traditsiooniline kaerahelbed, kuna selle puhtus ja lisandid puuduvad, on palju tervislikum ja efektiivsem, kui hoiate end täis ja pingete all.

Kaalutlused

Lihased ei kasva suures koguses süsivesikuid. Kuigi süsivesikud võivad aidata teil raua pumbata maksimaalse energiakogusega, vajavad teie lihased regulaarselt suurte koguste valku, et suurendada nende suurust vastavalt 2001. aasta prantsuse uuringule, mille juhendas dr Martial Dangin. USDA soovitab, et kulturistid söövad iga päev 0,9 g valku iga kilogrammi kehakaalu kohta. Seda valku võib leida sellistest allikatest nagu vadakuvalgu loksud, rohumaitseline veiseliha, leiba türgi rind ja rasvhapped.