Kas kellelgi, kellel on divertikuloos, tuleb käärsoole puhastada?

Divertikuloos või väikeste hingede esinemine soolestiku vorstis võib esineda, kui te avaldate survet käärsoolele, kui kõhulahtisus tekitab tugevat väljaheidet. Kui teil on väljaheidetav, nõrgenenud piirkond või divertikulaarne käärsoole vooder, läbida käärsoolepuhastus keha detoksikatsiooniks, võib see põhjustada soole perforatsiooni ohtu. Enne kui kaalute seda alternatiivset ravi, pidage nõu arstiga käärsoole puhastamise ohutuse kohta.

Vastavalt riiklikule seedetraktihaiguste teabekeskusele või NDDIC-le võib divertikuloos mõjutada kuni poole kõigist üle 60-aasta vanustest inimestest, kuid paljudel neist ei pruugi divertikulaarhaiguse sümptomid ilmneda, kui üks hernide piirkond ei põle ega Nakatunud seisund, mida nimetatakse divertikuliidiks. Kolonoskoopia või sigmoidoskoopia ajal – diagnostilised eksamid, mis võimaldavad visualiseerida oma alajõudu – arst võib leida divertikulaarse hingamisteede vundamendi. Divertikulaarse haiguse tüsistuste, näiteks perforatsioonide või infektsioonide tüsistuste vältimiseks võib arst soovitada vältida protseduure, mis võivad põhjustada liigset survet alumistele seedetraktile.

Divertikulaarne esineb kõige sagedamini käärsoole alumises osas või sigmoidses kääres, mis hoiab seedeelundeid, kuni nad teie kehast lähevad. Teie arst võib teie arst välja kirjutada meditsiinilise jämesoole puhastamise, et eemaldada alajäsemest seedetraktist tekkinud jäätmed enne operatsiooni või diagnostilist protseduuri. Kuid käärsoole puhastusvahendid detoksikatsiooni jaoks – mida nimetatakse ka käärsoole niisutamiseks – kujutavad endast divertikulaarse haiguse korral terviseriske. Mõne käärsoole puhastusprotseduuride korral süstitakse teie käärsoole kantakse vett, taimseid preparaate, kohvi või teisi vedelikke, kasutades pumba külge kinnitatud plasttorusid, et loputada käärsoole toksilisi materjale. Käärsoole niisutamiseks või suure vedeliku voolava rõhu jaoks kasutatavad seadmed võivad rebeneda või hõõruda intestinaalse voodri nõrgestatud segmente, mis võivad põhjustada verejooksu või nakkust. Käärsoole puhastamine võib põhjustada vedeliku ülekoormust, elektrolüütide tasakaaluhäireid või allergilisi reaktsioone taimsete lahuste suhtes, Ameerika Vähiliidu ettekirjutused.

Käärsoole puhastuse pooldajad usuvad, et see protseduur eemaldab süsteemist toksiinid, soodustab kasulike soolestiku bakterite kasvu, toetab teie looduslikku immuunsust ja aitab teie kehal võidelda vähi või muude krooniliste haigustega. Kui soovite käärsoole puhastust, konsulteerige kõigepealt nõu oma arstiga selle protseduuri ohutuse kohta. Vaadake koostisainete nimekirja mistahes taimsete lahuste abil, et teada saada, kas need koostisosad võivad põhjustada allergiat või suhelda teie ravimitega. Veenduge, et protseduuri läbinud käärsoole hügieenist või terapeut kasutab puhtaid ühekordselt kasutatavaid seadmeid.

Kui teil on divertikuloos diagnoositud, võib kõrge fibreedi sisaldusega dieet vähendada divertikuliidi ohtu, vältides kõhukinnisust ja toetades käärsoole isepuhastumist. MayoClinic.com soovitab juua rohkelt vett ja teisi vedelikke, süües kõrge kiudainetega toitu ja regulaarselt harjutades kehalisi ja mitteinvasiivseid meetodeid oma käärsoole tervena hoidmiseks. Need tegevused soodustavad korrapäraselt soolestiku aktiivsust ja aitavad vältida kõhukinnisust. Vastavalt NDDIC andmetele võib 20-30 g kiu päevas tarbida sellistes toiduainetes nagu õunad, brokkolid, kartulid, squash, mere- ja aedoad ning teravilja teraviljad ja leibad, mis võivad takistada divertikuloosi komplikatsioone. Rääkige oma arstiga divertikuloosi ohutu juhtimise viiside kohta.

Divertikuloosi diagnoosimine

Colon Cleanse Risks

Ettevaatusabinõud

Toitumissoovitused