Kiire süsivesikutega toiduainete loetelu

Vastavalt 2002. aasta juulis avaldatud “American Journal of Clinical Nutrition” artiklile, võib teie südamehaiguste ja diabeedihaiguse risk suurendada sügavate kiirete süsivesikute või süsivesikute sisaldust. Nende toiduainete glükeemiline indeks on kõrge, mis mõõdab toidu mõju veresuhkru tasemele. Toitained, mille skoor on 55 või alla selle, on madala geograafilise tähisega toidud või aeglased süsivesikud, samas kui kõrge GI toiduga, mille hinne on 70 või üle selle, on kiire süsivesiku sisaldus ja see võib põhjustada teie veresuhkru tasemete suurenemist.

Suhkru-magustatud joogid

Suhkrulisandiga joogid sisaldavad palju kiiresti seeditavaid suhkruid ilma igasuguse kiudainete, rasvade ja valkudeta, mis aitavad piirata veresuhkru piike. Siia hulka kuuluvad energiasoolad, spordijoogid, gaseeritud ja puuviljamahla jookid. Ühes spordijookis on GI-d 89, ja sodas on mõnikord 60-aastastel kõrghariduse skooridel. Sul oleks parem vesi või magustamata tee või kohv. 100-protsendiline puuviljamahla klaas on samuti glükeemilise indeksi puhul suhteliselt väike, skooride vahemikus 37 kuni 53. Vältige mahlajoogid ja kokteile, kuigi ühe jõhvikamahlakokteili GI-väärtus on 68.

Rafineeritud terad

Rafineeritud terad on enamikku nende kiust eemaldanud, muutes need organismist kiiremini seeditavaks. Kiirvalmis riisil on GI-d 87, inglise muffinil on GI-d 77-ni, kanepil on GI-d 72 ja Prantsuse baguette GI-väärtus 95. Palju hommikusöögi teravilju on valmistatud rafineeritud teradest ja mõned neist on ka kõrge Suhkur, muutes need kiiresti süsivesikuid, mille geograafilise tähisega skoorid võivad maisihelvestel minna isegi 92-ni.

Maiustused, suhkru- ja küpsetatud tooted

Maiustused ja suhkrulised toidud on tavaliselt kõrge kalorsusega ja vähese toitainega. Nende valmistamiseks kasutatud rafineeritud terad ja nende kõrge suhkrusisaldus pannakse need kategooriasse “kiirkohustus”. Näiteks on kooki tüüpi sõõrik või vahvlik GI-ga 76, tibu-pannkookidel on GI-d 102 ja geeljaubade abiks on GI-d 78.

Väga töödeldud toidud

Mida rohkem töödeldakse toitu, seda lihtsam on see tavaliselt seedida ja seda suurem on geenijääkide skoor. Näiteks roostevabast terasest või terasest kaunviljadest on madal geenijääkide skoor, kuid kiiretel kaeradel on keskmine GI skoor. Suure fruktoosilogi siirupiga valmistatud šokolaadimaitselise tofu-magustoaga GI-väärtus on 115, maasika-puuviljabaaridel on GI-d 90, gluteenivabas maisi-makarontol on 78 geograafilise tähisena ja kartuli praetud kartul on 85 geograafilise tähisega.