Kuidas jääda sobivaks kolledži söögikordade kavasse ja väldite uustulnukate viisteist

Kolledž on aeg arusaamade laiendamiseks, teadmiste laiendamiseks ja – paljudel üliõpilastel – vöökohtade laiendamiseks. “Uustulnuk 15” ei ole müüt: stressirohke eluviis, hilja õhtul toimuvad suupisted, harjutuste puudumine ja kõrge kalorsusega toidupoole jätab palju põuvaid pilliroojaid, kes võitlevad kumerusega. Kuigi esmaspäevane kehakaalu tõus on tavaline, ei ole see vältimatu. Valides oma toidud ja tegevused targalt, võite lõpetada oma esimese kolledži aasta nii õhuke, kui hakkasite.

Keskendage sööki vähese kalorsusega toiduainete, nagu puuviljad, salatid, tailiha valk ja terad, sest lihtsalt kodus eemal ei tähenda, et saate köögivilju vältida. Enamik söögisaalides pakutakse mitmekülgseid rasvaseid ja rasvardavaid toite ning tervislikumaid toiduvalikuid, mistõttu vali viimane võimaluse korral alati. Juhuslik pitsa öö ei anna teie kehakaalule katastroofi, kuid kõrge kalorsusega toidud on tavaliselt lepitavad.

Jälgige oma portsjoni suurust. Paljud kolledži söögikohtade plaanid pakuvad suuri toite ja “kõik, mida saate süüa” menüüvalikuid, mis on peamised võimalused ületada. Pöörake tähelepanu oma nälja ja täiuslikkuse signaalidele ja lõpetage söömine, kui olete rahul – mitte tingimata, kui teie plaat on puhas.

Piirata kõrge kalorsusega maitseainete ja virsikute kasutamist, nagu või, margariin, majonees, õli, rasvade salatite sidrunid, maapähklivõi, maitsestatud koor, juust ja hapukoor. Need esemed võivad kiiresti suurendada teie söögi kalorsust ja tõsta järk-järgult kehakaalu.

Söö aeglaselt ja lubage iga söögikorra jaoks piisavalt aega. Vastavalt UCLA üliõpilaste toitumisharjumuste komiteele võib see kuluda kuni 20 minutit enne, kui täisväärtuslikud signaalid jõuavad teie ajju söömise ajal – nii on raske hinnata oma tõelist nälga, kui sööte toiduvalmistamise plaati enne klassi. Ärge sööge kiirustades ja võtke aega, et nautida iga hammustust, mis tabab keelt.

Vältige söögikordade vahele jätmist – eriti hommikusööki. Irooniline, et puuduvad toidud võivad põhjustada hilisema hoogsuse, mille tagajärjeks on halvad toiduvarud ja üle uinumine. Järjepideva toitumisgraafiku järgimine hoiab söögiisu ühtlase keele ja lihtsustab tervislike menüüpunktide valimist.

Valige madala kalorsusega jooke. Toit ei ole ainus kaalukandja süüdlane hoolitsema: liiga kaloreid võib ka roppida oma dieeti läbi sodas, suupisteid, piimahoogid, puuviljamahla ja magustatud kohvi. Piirata oma kalorite jookide tarbimist ja valida võimaluse korral vett, tee või toiduga jooke.

Osalege füüsilistest tegevustest nagu sörkimine, ujumine, meeskonnatöö või kaalutreening. Isegi tervisliku toitumise tarbimisel on aktiivne aktiivsus kriitiline, et hoida naela libisemist – ja erinevalt keskkoolist ei sisalda kolleegium alati struktureeritud tegevusaegu nagu PE. Kui ilmastikutingimused on liiga harrastunud välitingimustes, on enamikes kolledžide ülikoolilinnades spordisaalid ja spordisaalid, mida saab kasutada üliõpilaste jaoks.