Kuidas vererõhku varrukatega võtta

Vererõhku kasutatakse südame tervise määramiseks üldise diagnostilise vahendina. Vererõhu numbrid võivad aidata arstid diagnoosida, ravida ja ennustada meditsiinilisi probleeme. Oma vererõhu jälgimine kodus on hea viis jälgida südame tervist. Kas te kasutate digitaalset või aneroidset vererõhumõõtjat, peate libistama täispuhutav mansett oma õlavarrele üle oma bicepsi. Kui kasutate varrukatega särki, siis võib mansett asetada keeruliseks. Oxfordi ajakirjades avaldatud uuringu kohaselt saate oma vererõhu ühel kihil hülsil võtta, kuid paksemad materjalid ja mitmed kihid riided takistavad täpseid lugemisi.

Eemaldage kõik täiendavad riided, näiteks pintsakud ja sviitrid, kuid jätke oma aluskihi särk enne vererõhu langetamist.

Asetage mansett ümber hülsi ja vasaku käe bicepsi. Veenduge, et manseti all pole voldid, kortsud või kootud kangad.

Mansett surutakse rõhule, mis on 30 kuni 40 punkti kõrgem kui teie viimase süstoolse lugemise ajal, ja asetage stetoskoobi kõrvapulgad kõrvadele. Mõned digitaalsed vererõhumonitorid võivad füüsilisest isikust õhku paisuda.

Kergelt avage surveventiil ja jälgige manomeetrit, kui see langeb. Kui kuulete esimest südametegevust, märkige, kus on manomeetri nõel. See on teie süstoolne rõhk. Kui kuulete teist südamerütmust, märkige, kus on manomeetri nõel. See on teie diastoolne rõhk. Digitaalsed vererõhumõõturid töötavad samamoodi nagu analoogmõõdikud.