Kumadiini võtmise ajal maitseainete kõrvaltoimed

Coumadiin on kaubamärgi varfariini kaubamärgi all ja see on ette nähtud patsientidele, kellel on verehüübed. See on antikoagulant ja mõeldud verd vedeldama. Kui te võtate Coumadin’i, tuleb seda manustada ettekirjutatult ja teil on vaja teha regulaarsed vereanalüüsid, et jälgida teie rahvusvahelist normaliseeritud suhet või INR-i. Samuti peate olema teadlik teatud toitudest ja vürtsidest, mis töötavad looduslike vere vedeldavate ainetena ja võivad põhjustada verejooksude ja verevalumite suuremat riski.

Cayenne’i pipar

Cayenne’i pipar on kuumavee vürts, mida kasutatakse paljudes erinevat tüüpi köökides. Selle peamine keemiline aine on kapsaitsiin, mis on tuntud oma valu leevendavate omaduste poolest. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse andmetel võib kaneenipirp suurendada Coumadini vere hüübivust ja võib suurendada verevalumite ja verejooksude riski. Kui teie toit sisaldab toitu, mis kasutab palju Cayenne’i piparit, siis lase oma arstil teada, nii et ta suudab seda kumadini sisaldust kohandada.

Ingver

Ingver, või ingveri juur, on ürdi, mida kasutatakse sageli Aasia ja India köögis. Seda kasutatakse ka iivelduse, kõhuvalu ja lihasevalu ja valu raviks. Ginger toimib ka loodusliku vere lõhnaainetena ja võib Coumadini suurtes annustes söömise korral suurendada verejooksu ja verevalumite tõenäosust. MedlinePlus soovitab regulaarselt kontrollida teie vereplasmasid, kui teie dieet on kõrge ingveri ja teil on Coumadin.

Kurkum

Kuldkreem on peamine vürtsikas, mida kasutatakse enamikus karritites. See on kibe maitse ja seda kasutatakse ka sinepide maitsmiseks. Vastavalt MedlinePlus-le meditsiinilise iseloomuga kasutatakse kurkumat kõrvetiste, peavalude, fibromüalgia ja nahaaluste põletikuliste seisundite lokaalseks raviks. See on veel üks vürtsi, mis on loomulik verd vedeldav ja Coumadini võtmisel suures koguses söömisel, suurendatakse teie verevalumite ja verejooksude võimalusi. Peaksite jälgima oma turske ja võtma oma arstilt teadmiseks, kas see on tavaline vürtsi, mida kasutatakse teie dieedil.

Küüslauk

Küüslauk on üks kõige enam kasutatavaid maitsetaimi Ameerika dieet. Küüslauk on samuti väga väärtuslik ja usutakse, et see aitab südame ja veresüsteemi mitmel erineval viisil. Küüslauk toodab keemilist allitsiini, mis on kemikaal, mis arvatavasti pakub kõige meditsiinilist kasu. Kui küüslauk on suur osa teie toitumisest, on väga oluline teada oma arstilt, et ta saaks teie Coumadini taset reguleerida ja vähendada veritsuste ja verevalumite tekke riski.

Mis puudutab Coumadin’i, siis on väga tähtis jälgida annust vastavalt soovile ja anda oma arstile teada oma tavapärasest toitumisest ja toidulisanditest, mida võite võtta. Kui mõni neist vürtsidest on teie dieedi regulaarne koostisosa, teavitage oma arsti, et teie ravimi taset saab kohandada. Isegi kui neid vürtse kasutatakse ainult aeg-ajalt, on ikkagi hea mõte arutada oma arstiga ja regulaarselt kontrollida teie veretase.

Kaalutlused