On maisiõli terve?

Maisiõli sobib ideaalselt tervisliku toitumisega. See on täis head rasvu ja võimsat antioksüdanti, mis suudab hoida tippude kujul. Kuigi maisiõli võib olla kasulik, on see tohutult kõrge kalorite sisaldusega. Alati kasutage küpsetamisel võimalikult väikest kogust ja valage mõõteotsikutesse, et saaksite oma osa jälgida.

Monoküllastumata rasva üksikasjad

Maisiõli kogusisaldusest on üle veerandi, peaaegu 4 grammi supilusikatäis, on monoküllastumata rasvhapped. Selliste rasvade toiduga toitmine, mida nimetatakse MUFA-deks, on üks parimaid asju, mida saate oma südames teha. MUFA-d mängivad rolli madala tihedusega lipoproteiini või LDL-i langetamisel. See kahjulik kolesterool on see, mis muudab teie arterid raskeks, kuna see ummistab neid, suurendades teie võimalusi südame-veresoonkonna probleemide tekkeks.

Perksid polüküllastamata rasvadest

Üle poole maisiõli rasvast või 7,4 grammi supilusikatäis on polüküllastumata rasv. Polüküllastumata rasvhapped, mida nimetatakse sageli PUFA-deks, on võrdselt sama tähtsad kui monoküllastumata rasvad kolesterooli stabiliseerimiseks ja südame kaitsmiseks. Mõned maisiõli PUFAd sisaldavad omega-6 rasvhappeid ja väike fraktsioon on omega-3-sid. Omega-3 ja omega-6 rasvhapped on teie toidus olulised, sest teie keha ei saa neid muuta. Te vajate neid ajurakkude sidet, kasvu, põletiku vähendamist ja südame edasi kaitsmist.

E-vitamiini hüvitised

Kurgiseemneõli on samuti E-vitamiini kõrge, andes teile peaaegu 15 protsenti soovitusest vaid ühe supilusikatäie mahuti kohta. E-vitamiin on antioksüdandi tüüp, mis tähendab, et see vabaneb teie kehast, tühistab vabu radikaale. Ilma E-vitamiini abita vabad radikaalid oleksid vabad tervetele rakkudele kinni pääsemast, põhjustades seeläbi kroonilisi haigusi nagu südamehaigused ja teatud vähk. Saada 15 milligrammi vitamiini E päevas, toidu- ja toitumisnõukogu juhatusse Meditsiiniinstituudi riikides. Köögiviljaõli on 2 milligrammi igas supilusikassas.

Tarbima mõõdukas

Lihtsalt seetõttu, et maisiõli on täis teie jaoks sobivaid komponente, ei tähenda, et soovite seda regulaarselt kasutada. Maisiõli on rasv ja täis kaloreid. Üks supilusikatäis on 13,5 grammi rasva kohta peaaegu 125 kalorit. Kuna te peaksite tarbima ainult 44-78 grammi rasva päevas 2000 kalorivaese dieedi jaoks – 20 kuni 35 protsenti oma kogu kaloritest – maisiõli supilusikatäis kulub päevas kuni 30 protsenti teie rasvasisaldust. Kuna kalorid ja rasv liiguvad kiiresti, vältige pudelis vabalt valamist ja mõõkite maisiõli.