Kuidas aurustada kana tervisliku toitumise jaoks

Kana võib olla madala rasvasisaldusega, hea valguallikas, kuid kui see on ebatervislikel viisil valmistatud, siis rasvade sisaldus suureneb praetud katete ja kreemiliste kastmete tõttu. Kana tervisliku olemuse säilitamiseks on oluline, et süüa see nii, et ei kasutata ekstra rasva. Kana aurutamine on ideaalne, kui lisate kana teistele retseptidele nagu salatid ja pasta. See küpsetab kana põhjalikult, lisamata rasvavarju ja võimaldab kana tõelist maitset läbida.

Loputa jaheda veega ja sulatage sulatatud või värske kana ja paberrätikud kuivatage. Hävitage paberrätikud. Soovi korral lõigake kana väikesteks tükkideks, mis kiirendab aurutamist.

Keskmise suurusega potis asetage aurukorv, mida saab kasutada potti kasutatava veekoguse juhendina. Pange piisavalt vett potti, kuni see on just aurukarbi all. Eemaldage korv. Soovi korral lisage vett maitsvatest maitsetaimedest ja sidruni viiludest, mis aitab luua kana aromaatset auru ja maitset.

Viige vesi keemiseni, kasutades oma ahjus kõrge kuumust.

Kannatükid pannakse korvi põhjas ühekordse kihina. Paigutage korv potti hoolikalt ja tihedalt 8 kuni 10 minutit. Kana avamise vältimiseks vältige kaane avamist, kuna see vabastab auru ja pikendab küpsetamisprotsessi ning viib kuiva kana.

Eemaldage kana, kui paksemasse tükisse sisestatud lihtemetromeeter on vähemalt 165 kraadi Fahrenheiti kohta.

Puista kana rinnad värske sidrunimahlaga ja teie lemmikmaitselised – rosmariinid ja punetega paar hästi sidruniga. Kana on valmis pärast valmistamist, kuid kreemja kastmete lisamine võib suurendada rasvasisaldust.

Serveeri kana teiste madala rasvasisaldusega ja madala kalorsusega toiduga, et tervislikku toitu välja võtta. Aurutatud köögiviljad on pakitud värvide ja maitsega, rääkimata olulistest vitamiinidest. Seejärel lisage tervislik tärklist, nagu küpsetatud maguskartul.

Salvestage jäänud kana. Hoidke seda oma külmkapis hermeetilises mahutis kolm kuni neli päeva. Võite lisada kana salatid, supid ja kasutada seda võileibades ja mähises, et nautida valku, mis ei sisalda rasva.