Muutes katekismuse klassid lõbusad teismelistele

Katehhismiklassid teenivad teismeliste eludes erinevaid eesmärke. See on koht, kus nad õpivad kristliku usu põhilisi õpetusi, valmistuvad sakramentideks ja õpivad olulisi kristlikke tekste. Kuigi katehhismiklassi sisu on sageli tõsine ja oluline, ei tähenda see, et teismelised ei pruugi olla toredad. Täiendage usus olulisi õppetunde asjakohaste ja stimuleerivate tegevustega, mis kaasavad noori kristlasi noorte huvide ja võimete edendamisel.

Sotsiaalsed tegevused

Tervislikud, sisukad sõprussuhted on lapse arengu jaoks äärmiselt olulised ja kristliku usu poolt julgustatavad. Noorte aastate jooksul veedavad teismelised sõpradega rohkem aega kui kunagi varem, mistõttu võivad teismeliste vahelist suhtlust soodustavad sotsiaalsed tegevused õpilasi huvi pakkuda ja neid huvitada. Juhtige rollimänge koos teismeliste rühmadega, et nad suudaksid tõlgendada ja sünteesida olulisi kristlikke õppetükke, kui nad suhtlevad oma eakaaslastega. Alusta klasside palveümbrust ja julgustama kõiki toetama kiitust või austust. Laske tegustel paarida Piibli õpinguid, et edendada suhtlemist läbikäikude ja julgustada ideede vahetust.

Kunst ja käsitöö

Kunst ja käsitöö võimaldavad teismelistele unikaalseid ja mitmekesiseid viise end väljendada. Julgustage teismelisi loovalt mõtlema erinevate veendumuste, õppetundide ja väärtuste suhtes tegevustega, mis inspireerivad meelt ja võimeid. Väljakutse teismelistele värvida või joonistada illustreeritud tuntud Piibli sündmust kasutades sümboleid ja mustreid või teha isikustatud roosakesed värviliste helmestega ja usuliste võlusid. Julgustage teismelisi kirjutama ja jagama esialgseid palveid või looma kolmemõõtmelisi diorame, mis kujutavad lugusid Piiblilt.

Aktiivne õppimine

Aktiivsed õppemeetodid kaasavad otseselt õppijaid, pakkudes kaasamist ja praktilisi kogemusi. Õpetage teismelistele, kuidas aktiivselt elada kristlikku usku, pannes õppetunnid ja sõnumid praktikasse. Aidake teismelistele luua vaestele rahaliste vahendite saamiseks sõpruse käevõrusid, riidest riste või muid käsitöö. Korraldage noorte puhkusepäev, mil teismelised saavad osaleda grupivälistes tegevustes, mis edendavad usu sidumist ja tähistamist. Lisage katehhismiklassis religioossed kombed ja traditsioonid, nagu näiteks igapäevased pühitsused, mai kroonimine ja adventpärav.

Eritegevused

Suurendage õpitunde koos teismeliste võimalustega, mis ületavad klassiruumi. Andke teismelistele aktiivne roll nende kristlikus hariduses, andes üliõpilasel võimaluse juhtida seda klassi nii sageli. Andke teismelistele nimekirja teemadest, mille valite varem ja lubage tal selle päeva klassi tutvustada koos oma valitud loo, lugemise või tegevusega. Kutsu külalisesinejaid klassi, et jagada oma lugusid teismelistega, või korraldada väljasõitu spetsiaalsesse kirikusse või muusse usulise tähtsusega kohas.