Candida dieedi 1. faas

Candida albicans on pärmiomadustega seene tüüp. Teatud toidud võivad julgustada seda kasvatama, põhjustades kasvamist ja nakkusi. Kuigi teaduslikud tõendid Candida dieedi efektiivsuse kohta puuduvad, väidavad nende toetajatena, et teatud toiduga seotud muutused võivad aidata parandada Candida ja teiste bakterite tasakaalu teie kehas. Esimeses faasis hakatakse teid alustama. Enne oluliste toitumisharjumuste muutmist küsige oma arstilt heakskiitu.

1. etapp on selgitatud

Paljude Candida-dieedide esimest etappi nimetatakse ka detoxiks või puhastusfaasiks. Selle eesmärk on aidata teil vabaneda liigsetest pärmidest, nii et võite oma pärmi ja bakterite tasakaalu normaalseks taastada. Candida dieedi pooldajad ütlevad, et see faas aitab vabaneda ka teie keha toksiinidest, mis on seotud Candida albicansi ületäitumisega. Eesmärgiks on teie käärsoole pesemine ja puhastamine, et võimalikult palju pärmi ja seeni hävitada. See etapp kestab vaid mõni päev, vastavalt TheCandidaDiet.com’i looja Lisa Richardsile.

Mida sa sööd ja joo

See etapp on kõige rangem toitumine, kuna olete piiratud toiduga, mis aitab vabaneda teie toksiinide kehast. Richardi sõnul söödite näiteks toores salateid ja aurutatud köögivilju. Samuti on lubatud maitsetaimed, vürtsid ja õlid, mis aitavad teie köögiviljadel maitsta. Samuti on heaks kiidetud nisu- ja köögiviljamahlad. Samuti võite joovad rohkem vett, kui saaksite kasutada toksiine lahutamiseks.

Toidud ja jooke, mis on piirangud

Kõik suhkrulisandiga, nagu sood ja magustoidud, on tavaliselt candida-dieedi esimeses faasis piirangud. Seda seetõttu, et lisatud suhkruid võib soodustada kandidoosi kasvu. Toit mee ja siirupitega ei ole ka toiduga lubatud. Puuviljad, sealhulgas värsked ja kuivatatud, kuid väga toitev toit, ei ole dieedi esimeses faasis soovitatavad. Esimeses faasis on üldiselt piiratud vananemisjuust, kääritatud toidud, nisu, rukis, oder ja traditsioonilise pärmi sisaldav toit.

Candida dieedi võimalikud ohud

Kui teil on kahtlus, et teie sümptomid võivad olla pärmi ülekasvu tõttu, rääkige alati oma arstiga enne toitumise ja elustiili muutmist. Teie arst soovitab teile kõige tõhusamaid meetodeid, tuginedes teie praegusele tervislikule seisundile ja teie terviseajale. Candida dieedi esimene faas kipub olema väga piirav, mis võib põhjustada teie puudustunnet, mis muudab selle kleepumise raskeks. Kuna toitumine pole osutunud efektiivseks, võite tarbetult vältida tervislikku toitu. Lisaks piirab teie teatud toitude, näiteks puuviljade tarbimine, olulisi toitaineid, nagu C-vitamiin ja kaaliumisisaldus.