Komplekssete süsivesikutega toiduained

Keerulistel süsivesikutel on rohkem kui kolm suhkrut ja seeditakse aeglasemalt kui tavalised süsivesikud. Toidud, mida peetakse keerulisteks süsivesinikeks, on toitainete üldiselt kõrgemad kui lihtsad süsivesikud. Süsivesikud on teie keha peamine energiaallikas, ja teie tarbimise piiramine võib jätta teile tunde loid ja väsinud. Enamik toiduaineid, mis on komplekssed süsivesikud, on tasakaalustatud toitumise tervislikud lisandused.

Fiber

Täisteratooteid peetakse kompleksseteks süsivesinikeks, millest enamus on ka hea kiudainete allikad. Söögiisu kontrollimiseks on oluline piisavalt kiudaineid, sest kiudude seedimine toimub aeglaselt, hoides oma nälga rahul. Fiber on seotud ka normaalse veresuhkru ja kolesterooli taseme reguleerimisega. Samuti aitab see reguleerida normaalset ja tõhusat soolte ja seedetrakti funktsiooni. Hea kiudainesisaldusega kergeid süsivesikuid sisaldavad kaerahelbed, puuviljad, köögiviljad, oad, pruun riis, terve nisu leib ja pasta, teravilja teravili, seemned ja oder.

B-vitamiinid

B-vitamiinid on olulised energia saamiseks toidust, mida sööte, ja kuna komplekssed süsivesikud pakuvad energiat, on paljudel valikuvõimalustel ka B-vitamiine. B-vitamiinide piisav tarbimine toetab ka närvisüsteemi funktsiooni ja punaste vereliblede tootmist. Headeks valikuteks on nisu, kaer, oad ja herned.

Raud

Raud on leitud mitmetest keerulistest süsivesikutoodetest ja selle toitaine puudus võib põhjustada aneemiat, mis tekitab sümptomeid, mis sisaldavad nõrkust ja väsimust. Teie keha kasutab rauda hapniku transportimiseks läbi oma verd, et jõuaksid erinevate organite juurde, mis tuginevad selle efektiivsele toimimisele. See on seotud ka rakkude tootmise ja immuunsusega. Raua valikuliste süsivesikutega toiduained on rikastatud teraviljad, kaerahelbed, oad ja terve nisu leib. Rauas sisalduvate toitude ja C-vitamiini sisaldavate toitude kombineerimine suurendab raua hulka, mida teie keha on võimeline imenduma. Näiteks, oranži kaunviljade kaussi söömine suurendab keha kasutatavat rauda, ​​kui kasutada ainult kaerahelbed.

Vitamiinid A ja C.

Paljud puuvilja- ja tärkliset köögiviljad on head kompleksi süsivesikute ja vitamiinide A ja C allikad. Mõlema vitamiini piisav kogus on seotud terve immuunsussüsteemiga, soodustab haavade paranemist, toetab teie hamba ja igemete tervist ning mängib rolli Paljundamine ja visioon. Lisaks on mõlemad toitained antioksüdandid, mis on taimsed ühendid, mis takistavad rakukahjustusi, mis tekivad siis, kui olete kokku puutunud keskkonnatoksiinidega, kahjuga, mis aitab kaasa terviseprobleemidele nagu vähk. Erinevate puu- ja köögiviljade sisaldamine on parim viis tagada, et te saate piisavalt toitaineid, kaasa arvatud vitamiine A ja C.