Kui te kasutate digoksiini ja furosemiidi

Digoksiin on ravim, mida tavaliselt kasutatakse furosemiidiga, et ravida kongestiivset südamepuudulikkust, mis seisneb selles, et süda ei lase organismil verd tõhusalt pumpada. Südamepuudulikkus põhjustab liigse vedeliku ülesehitamist teie kehas. Furosemiid, diureetiline tablett, aitab eemaldada liigse vedeliku. Digoksiin aitab südamepeksle tugevamalt ja regulaarsemalt rütmi. Kui kasutate digoksiini ja furosemiidi, võib teil tekkida dehüdratsioon ja kaaliumi kadu.

Dehüdratsioon

Diarröa ja oksendamine on digoksiini tavalised kõrvaltoimed, vastavalt Drugs.com. Kui need mõjud püsivad, võib teil tekkida dehüdratsioon, mis tuleneb oksendamise ja kõhulahtisuse vedelike liigse kadumisest. Furosemiid võib põhjustada ka dehüdratsiooni, sest see põhjustab vedelike eemaldamist kehast. Kui teil on vedeliku piirangud, konsulteerige oma arstiga enne joomisega vedelikku.

Kaaliumisisaldus

Furosemiid on kaaliumisisaldusega silma diureetikum. See tähendab, et see põhjustab teie keha kaaliumisisalduse liigset kaotust. Madal kaaliumi sisaldus võib olla ohtlik, kui te võtate ka digoksiini. Kui teil on kaaliumisisaldus madal, tekib tõenäolisemalt digoksiini toksilisus. Kõrge kaaliumisisaldus aitab digoksiini kogunemist teie kehas ära hoida. Digoksiini võtmisel koos furosemiidiga suurendage kaltsiumi sisaldavate toitude tarbimist.

Looduslikud allikad kaaliumi

Vastavalt National Institutes of Health veebikonsultandi entsüklopeedile Medline Plus, soovitatav päevane soovituslik kaaliumisisaldus on 4,7 g päevas. Saate rahuldada kaaliumisisalduse igapäevaseid vajadusi, söömas selliseid toite nagu banaanid, apelsinid, apelsinimahl, virsikud, tomatid, viigimarjad, kuupäevad, ploomid, kuivatatud aprikoosid, piim, jogurt, liha, kala, squash, soja tooted, lima oad, herned , Spargelkapsas, rooskapsas, maapähklivõi ja kliid.

Kaaliumi puuduse sümptomid

Kaalium on oluline mineraal, mis on oluline südame ja teiste kehaosade lihasrakkude ja närvide nõuetekohaseks toimimiseks. Furosemiidi võtmisel võite tekkida kaaliumisisalduse sümptomid, kui te ei asenda uriinis kaotatud kaaliumi. Vastavalt NetDoctorile, tervishoiuspetsialistide poolt loodud veebisaidile, põhjustab kaaliumipuudus selliseid sümptomeid nagu lihaste nõrkus, ebanormaalne südame rütm, väsimus ja halvatus. Kui märkate neid sümptomeid, pöörduge koheselt arsti poole.