Ma tahan saada kuju, kuid mitte kaalust alla võtta

Treenimine ei ole alati kaalukaotus. Eesmärgiks on saada kuju kaalu kaotamata, siis on oluline teada, milliseid kasutamise ja dieedi reegleid peaksite järgima. Vastavalt American Council for Exercise, lihaste ülesehitamise harjutusprogrammid koos õige valgu, süsivesikute ja tervislike rasvade sissevõtmisega võivad põhjustada lihaste kasvu ja rasvade põletamist ilma märkimisväärse kehakaalu kadumiseta.

Harjutus

Praeguse kehakaalu säilitamiseks on vaja programmi, mis keskendub rohkem lihaste ülesehitamisele ja vähem liigse kalorite põletamisele. Seda tüüpi eesmärkide saavutamiseks mõeldud harjutusprogrammid hõlmavad jõutreeninguid ja massihoonet. Vähem kordusi korraga – tavaliselt kuus kuni kaheksa – suurendavad jõudu ja loovad lihaseid ilma põletamata rohkem kaloreid kui vaja. Treenimine raskem ja harvem on ka hea strateegia kujundada ilma kehakaalu kaotamata, sest puhkad sagedamini.

Südamehaigus

Südame peaks olema minimaalne, et säilitada kaloreid, mida teie lihased kindlasti ära kasutavad, kui teete lahja massi. Liiga palju südame kiirendab kehakaalu langust. Pidage silmas lühemaid ja intensiivsemaid südame seansse, näiteks intervall koolitust või kiirusõppusi. Vastavalt Ameerika Spordimeditsiini Kolledži andmetele aitab intervall koolitusel aidata rasvade põletamist, kuid aitab teil hoida lihaseid.

Valk

Selleks, et koolituse ajal lihaste ülesehitamise protsessis aidata, tuleb tarbida valku. Kui teie programmi ajal on valkude tarbimine ebapiisav, lõpetate lõpuks tulemuste nägemise. Valkude puudus raskendab intensiivse treeningu ajal tekkinud lihaskahjustusi. Sellisel juhul võib teil jääda sama kaal, kuid selle tulemusena võib teie keha rasvaprotsent tõusta.

Süsivesikud

Süsivesikud on oluline osa lihaste ehitamise protsessist. Need on tähtsad, sest need annavad teile kiiret energiat, mida vajate intensiivsete treeningute ajal. Keerukaid süsivesikuid nagu köögiviljad, kaer ja täisteratooteid tuleb tarbida kogu päeva jooksul ühtlaselt. Eemale liigse suhkru eest. Vastavalt National Federation of Professional Koolitajatele, kui üritate kujundada ja säilitada oma praegust kaalu, tuleb siiski süsivesikuid tarbida, et tagada pidev energia, nii et te ei tunne treeningu ajal väsimust.

Rasvad

Rasvad on endiselt olulised, kas soovite kaotada või kaaluda. Tervislike rasvade, nagu oliiviõli ja avokaado tarbimine aitab rakulisel tasemel kehas parandada. Rasva söömine ei tee teid rasvaks. Eriti ranged dieediprogrammid, kus enamik kaloreid kasutatakse tõhusalt. Rasvad annavad ka täiendavaid kaloreid, mida on vaja oma metaboolse seisundi säilitamiseks. Kui te harjutate oma minimaalse päevase kalorikohustuse järgi, riskite kaotada kehakaalu lihasmassi kujul.