Toitumisalased faktid konsortsiaalveinide kohta

Värskete viinamarjade kimbud on Ameerika toiduainete kauplustes ühised vaatamisväärsused, kuid “Produce for Better Health Foundation” teatab, et enamik viinamarjasorte pärineb teistest maailma paikadest. Üks Põhja-Ameerikast pärinevatest puuviljadest, Concordi viinamarjadest pakuvad viinamarjamahla, želee ja veine rikas maitset ja värvi ning uuringud näitavad, et nende väikeste viljade antioksüdandid aitavad ära hoida kroonilisi haigusi.

Tervislik ja magus

Cornelli ülikooli aianduse osakonna professor dr Bruce Reisch väidab, et Concord ja seemnenud Concordi viinamarjad on sarnased, kuid need kaks sorti ei ole seotud. Konkordi viinamarjade nahk vabaneb lihast lihtsalt, muutes selle libiseva viinamarjasordi. Kui peate vaikne magus hammas, 1/2 tassi Concord viinamarjad sisaldab ainult 30 kalorit, 0 grammi rasva ja ainult 7 grammi suhkrut. Konkordi viinamarjad pakuvad väikest kiudaineid 0,8 grammi ühe tassi kohta.

Vitamiinid ja mineraalid

Paremate tervisefondide toodangutest teatatakse, et 1 tass Konkordi viinamarjadest sisaldab ainult väikest kogust C-vitamiini, mis on 8 protsenti soovitatavast dieettoest. Üks tass viinamarjadest sisaldab 13,4 mikrogrammi vitamiini K, mis on kriitiline toitaine verehüübimiseks. Ravimiinstituut soovitab enamusele täiskasvanutele 90 mikrogrammi K-vitamiini päevas ja 1 tass viinamarju annab 15 protsenti sellest soovitusest. Concordi viinamarjad ei sisalda märkimisväärses koguses rauda, ​​kaltsiumi ega tsinki.

Viinamarjad ja südame tervis

Concordi viinamarjad pakuvad flavonoide, võimsa antioksüdante, mis võivad vähendada teie südamehaiguste ohtu. Paljudes uuringutes kasutati Concordi viinamarjamahla või -ekstrakti, kuid värsked viinamarjad pakuvad samu antioksüdante. 2000. aastal avaldatud ajakirjas Journal of Medicinal Food avaldatud uuringus võrreldi Concordi viinamarjamahla ja apelsinimahla antioksüdantset funktsiooni. Uuringus leiti, et Concordi viinamarjamahl oli tugevam antioksüdant ja vähendas LDL-i või halb kolesterooli mõju veres. 2001. aastal avaldatud uuring “Tsirkuleerimine” näitas, et lilla viinamarjade antioksüdandid, näiteks Concordi sortid, vähendasid trombotsüütide funktsiooni, mis võib vähendada insuldi või südameataki riski.

Muud viinamarjasaadused

Eeluuringud näitavad, et Concordi viinamarjadest pärit antioksüdandid võivad kaitsta vähktõbe. 2010. aastal avaldatud ajakirjas Journal of Food Science leiti, et Concordi viinamarjad pärsivad angiogeneesi – looduslikku protsessi, mis muudab olemasolevate anumate jaoks uusi veresooni. Angiogenees toetab lapse kasvu raseduse ajal ja vigastuste taastumist, aga ka kasvab uusi veresooni vähkkasvaja toitmiseks ja metastaasiks. Konkordi viinamarjad võivad teie immuunsust suurendada. 2011. aastal “Journal of Medicinal Food” avaldatud uuringus leiti, et osalejad, kes regulaarselt Konkordi viinamarjamahla jooma, olid oma vereringes rohkem valgeid vereliblesid kui kontrollrühma osavõtjad. Arstid ei soovita süüa viinamarju ega juua viinamarjamahla vähi või mõne muu haigusseisundi raviks, ent Concordi viinamarjade söömine tervisliku toitumise osana võib anda kasu tervisele.