Bologna toitaineid

Bologna on sealiha ja veiseliha segust valmistatud hübriid lihatoode. Bologna tarnitakse sageli viilutatud, võileibades kasutamiseks mõeldud deli liha. Bologna erineb mõnest muust deli meest, kuna see on küllaltki rasvane, kuid see on endiselt rikkalikult valku, seega on see mõne sarnasusega teiste võileibadega.

Kaloreid

Bologna on suhteliselt palju kaloreid, kui 2 oz. Liha serveerimine sisaldab 150 kalorit. See kogus sisaldab vähem kui 8 protsenti igapäevasest soovitatavast kogusest 2000 kalorit, kuid see on kolm korda suurem kui 2 oz kalorit. Serveeritakse viilutatud kalkuniliha. Bologna ei ole parim valik dieediks.

Rasva

Bologna on rasvavaba, kuna see on rasvavaba. 2 oz. Bologna kanalisatsioon annab 13 grammi rasva, mis on vaid 1 g väiksem kui tass jäätist. Bologna rasvast moodustab 5 g küllastunud rasva, mis võib suurendada kolesterooli taset ja südame-veresoonkonna haigusi. Rahvuslik südame-, kopsu- ja vereanalüüs soovitab tarbida vähem kui 7 protsenti oma kalorit küllastunud rasvast, et kontrollida kolesterooli. Kui sa sööd iga päev 2 000 kalorit, siis see võrdub alla 15,5 g.

Valk

Bologna on mõõdukalt rikkalik valk, nagu iga 2 untsi. Toit sisaldab 7 g. See kogus on 1 g rohkem kui munarakk, kuigi munad on kalorsusega võrreldes palju väiksemad, 70-le. Teie organism vajab ellujäämiseks proteiini, kuna valk annab aminohappeid, rakkude ja kudede ehitusplokke.

Süsivesikud

Nagu teiste lihade puhul, pakub bologna mineraalseid süsivesikuid. 2 oz. Liha serveerimine sisaldab vaid 1 g süsivesikuid. Süsivesikud on teie keha peamine kütuseallikas, kuid sa saad palju neid leiba, kui sa sööd bologna võileib.

Bologna tarbimisel võib potentsiaalne probleem olla naatriumi sisaldus. 2 oz. Toit sisaldab 530 mg naatriumi või 23% igapäevasest soovituslikust kogusest 2300 mg. Kõrge naatriumisisalduse kasutamine võib suurendada teie vererõhu ohtu.

Iga 2 untsi. Bologna kanalisatsioon sisaldab 35 mg kolesterooli. See kogus moodustab 17,5 protsenti 200 mg-st, mida rahvusliku südame-, kopsu- ja vereanalüüsi instituudi soovituslik päevane piirang.

Bologna ei ole rikas vitamiinide ja mineraalide allikas. Iga 2 untsi. Serveerimine sisaldab 4 protsenti igapäevasest soovitatavast raua tarbimisest, kuid liha ei sisalda märkimisväärselt muid toitaineid.

Naatrium

Kolesterool

Vitamiinid ja mineraalid