Hõrenenud luutihedus pärast hambaekstrakteerimist

Impaktne või nakatunud hammaste eemaldamiseks on sageli vajalik ekstraheerimine ja see võib põhjustada valulisi luukoe fragmente. Luufragmendid on levinud, kuid mitte sageli tõsised. Nad ravivad enamasti omaette, kuid sageli tunnete ebamugavust protsessi ajal. Teie hambaarst või suuõde võib võtta paranemismeetmeid raskekujulisemate luude fragmentide korral.

Põhjus

Ekstraktsioonide käigus puruneb luu ümbritsevad hambad. Enamikul juhtudel on nad “roheliste” luumurdude ja avastatakse luukudest väljastatud hambaotsiku kohal. Roostevigastuse murrud võivad olla valulikud, kuid nad paranevad tavaliselt omaette ja asetatakse peakaitsme luu külge. Teie hambaarst või suuõde võib eemaldada raskemad luumurd, mis põhjustavad valu ja turset.

Sekvestratuur

Sekveerumid on väikesed surnud luud, mis tõmbuvad ekstraheerimise ajal hammaste pinnale. Peale keerulisi ekstrakte on kõige sagedamini leitud sekvestrume. Sekvestrumid võivad olla valulikud, kuna need häirivad hambaproteeside väljavõtmist. Teie hambaarst võib pärast ekstraktsiooni minna tagasi pesasse ja eemaldada surnud kondifragmendid.

Spicule

Spicule on väike luumurd, mis tavaliselt tekib, kui ekstraheeritakse tarkusehambaid. Kui lõualuu luu külge kinnitatakse tarkusehamba, võib pärast ekstraktsiooni jääda fragmendi sisse kummiks. Spicule on teravad luustikuosad ja nad saavad lõigata ja kraapida suu ja keele sisekülge. Teie hambaarst saab kiiresti eemaldada spiikelid pintsettide abil.

Luu Slithers

Slithers on õhukesed luude fragmendid hambajuurte vahel. Ekstraheerimise ajal satuvad pistikupesad pinnale. Slithers on tavalised kõrvalsaadused ekstraheerimisel ja ei ole tõsised. Neid saab eemaldada kohe pärast ekstraheerimist või hiljem pärast verejooksu peatumist. Järele jäetud Slithers võib hammaspistikus aeglustada paranemist, põhjustades valu.