Kas piimatooted on halb kaalulangus?

Piimatooted saavad mõnikord halb retsepti, sest nad võivad olla kõrge kalorsusega, küllastunud rasvhapete ja kolesterooliga – ained, mis on seotud südamehaiguste, kolesterooli taseme suurenemise, põletiku, diabeedi ja muude terviseprobleemidega. Kuid mõned uuringud on näidanud selgelt piimatoodete eeliseid, sealhulgas rasva kadu, lihaste kasvu ja paranenud kehakaalu säilitamist. Žürii otsustab ikkagi, kui palju piimatooteid on tervislik, kuid on selge, et mõnel piimatööstusel on potentsiaali, mis aitaks teil lõõgastuda.

Kui vaatate oma kehakaalu ja jälgib kaloreid, siis on põhjust alustada rasvade rasvade või rasvata piimatoodete valimist rasvata rasvade pakkumistega. Tassi täisarasva piima kogus on peaaegu kahekordne, näiteks üldise kalorite arvu, kuid vähem üldvalku. Ja kui 1/2 tassi täispiimast purustatud Cheddari juustust on 225 kalorit ja 14 grammi valku, siis on mitterasest versioonil vaid 88 kalorit ja veel 18 grammi valku. Valk suudab kaalulangusena mängida väga olulist rolli, kuna see on küllaldavam kui ükski rasv või süsivesik, mis tähendab, et see võib hoida teid pikemaks ajaks täielikult ja isegi innustama sööma vähem kogu kaloreid.

Ühes uuringus näitas piimale märkimisväärne keha koostise eelis soja, alternatiivse valguallika üle. Kanada Kanada ainevahetus- ja pediaatriliste teadlaste 2007. aastal avaldatud uuring näitas, et mehed, kes jõid pärast rasva kaotuse kaotamist piima pärast 12-nädalase perioodi jooksul rasvamassi kadu vähendamist, arendasid 12-nädalase perioodi jooksul lihasmassi rohkem kui meest, kes jõi sojavalgupiima. Teine uurimus, hästi teada pikaajaline Framingheami südameuuring, on näidanud, et rohkem piimatooteid söövad inimesed näivad aja jooksul vähemal määral kaalu ja neil on madalam talje ümbermõõdud kui neil, kes söövad vähem kui üht piimatoitu päevas.

Jogurt on näidanud konkreetseid ja unikaalseid eeliseid teiste piimatoodete järele kaalukontrolli ja kehakaalu kaotamise suunas. Ühes uuringus, mis ilmus 2008. aastal “American Journal of Clinical Nutrition”, leidsid prantsuse teadlased, et suurem jogurti tarbimine oli seotud väiksema kogu kehakaalu ja vööümbermõõduga. Muud uuringud on näidanud, et jogurtidel on ainulaadne võime immuunsuse parandamiseks ning seedetrakti seisundite leevendamiseks või raviks.

Ilmselt hõlmab mõiste “piimatooted” väga erinevaid toiduaineid ja need ei ole kõik toitumises võrdväärsed. Kuna paljud piimatooted on suhteliselt kõrge küllastunud rasvaga ja sisaldavad ka mõningaid transrasvasid, soovib Harvardi rahvatervise rahvatervise programm piirduda piimatarbimisega, et parandada tervist. Kui kaalulangus on teie eesmärk, on siiski tähtis, et te sööte regulaarselt erinevaid tervislikke, madala kalorsusega toite ja harjutusi kui see, mis piirab piimatooteid või vähendab seda täielikult. Eraldi juhendamisel oma toitumise reguleerimiseks rääkige oma arstilt või registreeritud dieediarstelt.

Toitumisalane teave

Kaalukontroll

Jogurti eelised

Piimatoodangud