Maisi keha kanade maitsestamine

Kornishuud on kergelt magusad ja teevad maitsvaks alternatiiviks vähem tervislikule sealiha ja punasele lihale. Neid on lihtne maitsestada ja süüa üsna kiiresti, kuna need on väikesed. Üks standardkorni köögi kanne toidab ühe kuni kahe keskmise täiskasvanu, seega kaaluge täiendavat lisamist, kui söödite suurel hulgal inimesi. Kornestunud kanad ei ole jahilinnud. Ameerika Ühendriikide toiduohutuse ja inspekteerimise talituse põllumajandusministeerium selgitab, et nad on tegelikult noored kanad. Seepärast on kanepikanade puhul ettevalmistus- ja toiduohutusküsimused sama, mis kanade puhul.

Kuumuta oma ahju temperatuurini 375 kraadi Fahrenheiti ja pesta ja kuivatage oma karnivisi kanuid. Kui jätate märjalt linnud, vähendate maitsestamist.

Asetage Cornish-kanad röstimislauale suurel pannal, rinnaküljele ülespoole.

Sulata võid ka väikeses kastmes ja seejärel ühendada kaussi sidrunimahlaga, paprika, tüümian, küüslaugupulber, pipar ja sool.

Valage iga linnuõõnes maitsestussegu ja katke kanade väliskülg, hõõruge maitsestussegu lindudesse oma puhaste kätega.

Küpseta küpsetatud 30 minutit 375 kraadi Fahrenheiti ja seejärel maitsestama.

Jätkake küpsetamist veel 45 minutit või kuni liha termomeeter, mis on sisestatud kanna paksemasse ossa, loeb 165 kraadi Fahrenheiti kohta.