Mu põlved pops, kui ma ronida trepid

Igal inimesel tekib aeg-ajalt ühine hüppamine, ja trepp ronimine pikendab põlvedega kõõluseid nii, et see võib tekitada sellist heli. Kui nähtus on haruldane, on see tavaliselt kahjutu. Kui kopsakas on sagedane või sellega kaasneb valu, võib teil esineda vigastus või degeneratiivne seisund ja peate pöörduma arsti poole. Ravi on edasiste kahjustuste vältimiseks oluline.

Teie reieluu või reieluu vastab teie põlveliigese või sääreluu moodustumisele. Põlvekael, mida nimetatakse ka põlveks, on kilp-kujuline luu, mis selle liigendi kaudu selga kaitseb. Teie põlved kannavad enamust oma kehamassist ja nende liigestel tekib mõnikord palju stressi – näiteks kui sõidad spordiga tegelemisel jäiga pinna või keerdumisega. Kaks kõva kõhrükki, mida nimetatakse menisiteks, kinnituvad põlve kummalegi küljele ja toimivad löökide absorbeeriva süsteemi abil luude pehmendamiseks ja liigese stabiliseerimiseks. Põlveliikumine võib olla seotud selle kõhre kahjustuse või degeneratsiooniga.

Teie liigestel on sünoviaalne vedelik – määrdeaine, mis kaitseb luud kahju eest, mis neil tekib, kui nad hõõruda üksteisega otse. See vedelik sisaldab süsinikdioksiidi, hapnikku ja lämmastikku. Kui te oma põlve teatud viisil sirutate – näiteks ronides trepid, – need gaasid põgenevad pisut liigest ja põhjustavad hüppamise või lõhenemist. Kui trepist ronida, muudate ka põlve ümbritsevate kõõluste asendi ja võõraste hüppamine võib olla kõõluste liikumine, kui nad naasevad oma tavalisse asendisse. Lisaks sellele liigutatakse põlve ümber paiknevad pehmed koed üle põlveliigese serva ja võite tunda popi, kui see liigub tagasi.

Põlvede avastamine on menopaus kõhre üks pisarate sümptomid. Nooremate inimeste seas esineb see kõige sagedamini spordi ajal, kuid kui te vananevad ja liigeste kõhre kannab õhukeset, võib rutiinne keerdusliikumine – nagu näiteks kiirelt pööramine seistes – põhjustada meniska pisarat. Tavaliselt võite ikkagi sellise pisaraga kõndida, kuid tõenäoliselt tunnete valu ja liigeste tugevus paari päeva jooksul. Tõenäoline on ka turse. Kui jätate niisuguse vigastuse ravimata, võib osa menistikust tekkida liigesaju luude vahel, mis võib põhjustada põlveliikumist. Kui teil on põlvevalu või kui teil tekkis selline pisar, võite konsulteerida oma arstiga. Ravi võib hõlmata puhkust, immobiliseerimist ja / või kirurgiat.

Kui teil on artriit, muutub teie põlve luude pind aja jooksul järsemaks. Ebaühtlase luu pinna kombinatsioon ja kõhrepehmendi paksuse vähenemine võivad põhjustada sagedasi püstest tingitud hüppamist või pragunemist. Kui teil tekib valu sellel hüpoteesil, võib arst teile pakkuda mõningast leevendust artriidi sümptomite ravimisel. Kaalu kaotamine vähendab stressi teie põlvedel ja õrn paindlikkus aitab kaitsta teid vigastuste eest.

Põlve struktuur

Benign Popping

Vigastus

Vananemine