On akne-juurvilja hea?

Teie toitumise muutmine võib aidata teil pimples ja tsüstidest natuke kiiremini lahti saada. Lääne toitumine, mis soodustab põletikku organismis, häirib organismi hormonaalset aktiivsust, mis võib mõnedel inimestel akne süvendada. Jõhvikamahla toitainete kasutamine võib aidata võidelda lääne toitumisega ja parandada akne. Kuid aknele eelnenud jõhvikamahla kasu kinnitamiseks on vaja rohkem uurimistööd.

Cranberry võitleb põletikku

Põletik on akne, eriti tsüstilise akne peamine mängija. Mida sügavam on see, et põletik tungib vistrikusse, seda hullem on. Jõhvikad ja jõhvikamahl sisaldavad 2007. aasta jaanuaris ajakirjas Journal of Nutrition avaldatud uuringus fütokeemilisi aineid, millel on tugev põletikuvastane toime, mis aitab põletikku põhjustavaid kemikaale nagu tsüklooksügenaasid pärssida.

Jõhvika vitamiin C-faktor

Jõhvikamahl on küllaldane askorbiinhape, mida nimetatakse sagedamini kui C-vitamiini. See toitaine on suur antioksüdant, mis aitab võidelda vabade radikaalidega, mis võivad suurendada põletikku kehas. C-vitamiin on samuti oluline kollageeni tootmiseks ja naha parandamiseks. Toidulisandite büroo kohaselt on täiskasvanud naistele ja teismeliste poistele soovitatav päevane kogus vitamiin C 75 mg, täiskasvanud meestel 90 mg ja teismeliste tüdrukute puhul 65 mg. Jõhvikamahl ja teised C-vitamiini rikkad toidud aitavad teil seda tarbimist täita.

Päevasumma

Teismelised ja täiskasvanud peaksid piirama nende 100-protsendilise mahla tarbimist – mis tahes sordist – kuni 8 kuni 12 untsi päevas, soovitab Philadelphia lastekeskust. Eelistatav on joogi puhas, magustamata jõhvikamahl, kui magustatud jõhvikamahl või jõhvikakokteil, eriti kui teil on diabeet või metaboolne sündroom. Kui te ei leia teie supermarketis olevat jõhvikamahlit ilma suhkruta, tooge kodus toored, kuivatatud või külmutatud jõhvikad.

Ettevaatusabinõud

Jõhvikahl on üldiselt ohutu tarbida, isegi kui olete rase. Kuid hariliku jõhvikahla kõrge happesuse tõttu peaksite seda juua läbi õled, et vähendada hammaste hapet erosiooni. Samuti võivad happelised toidud põhjustada või halvendada seedetrakti probleeme või kõhulahtisust. Kui teil on neerukivid või teil on neerukivide tekke oht, ärge juua jõhvikahlast, kuna see jook on suur oksalaatidega. Kõigepealt konsulteerige arstiga.