On sealiha maks teie jaoks hea?

Tükeldatud maks, maksapasta ja maks ja sibulad on klassikalised toidulisandid. Sealiha maks on suhteliselt lahja maksa tüüp, kuid kolesteroolis on see kõrge. Sööge sealiha maksas mõõdukalt ja ainult siis, kui te ei kasuta madala kolesteroolisisaldusega dieeti. Valmistage see tervislike toiduvalmistamismeetoditega ja teenige seda teiste toitaineliste toiduainetega.

Lean Protein Allikas

Iga 3-unts osa keedetud sea-maksast annab 22 grammi proteiini või 44 protsenti igapäevasest väärtusest, mis põhineb 2000-kalorist toidul. Sealiha maks võib olla tervislik valguallikas, kuna see sisaldab ainult 1,2 grammi kolesterooli sisaldava küllastunud rasva kohta portsjoni kohta. Sealiha maksas on ainult 140 kalorit portsjoni kohta, mis sobib hõlpsalt kehakaalu alandamiseks. Kalorite ja küllastunud rasva vähendamiseks võite küpsetamise asemel praadida või suitsetada sealiha maksa.

Kõrge mineraalse sisaldus

Sealiha maksas 3-unts annab 15,2 milligrammi rauda või 84 protsenti päevasest väärtusest. Raud on tervete punaste vereliblede säilitamiseks oluline toitaine. Sealiha maks on eriti terve neile, kellel võib olla rauapuudus, näiteks rasedad naised, sportlased ja noorukid. Sealiha raud on hemes vormis, mis teie organismil on hõlpsamini seedida kui taimsetest toitudest pärit mitte-rauda. Maks on ka kõrge tsingiga, mis on teie organismis paljude ensüümide reaktsioonide jaoks oluline mineraal.

Väärtuslikud vitamiinid

Sealiha maksa on tervislik, sest see annab palju erinevaid vitamiine. Iga 3-untsi portsjon annab 15 297 rahvusvahelist ühikut A-vitamiini või 306 protsenti A-vitamiini päevasest väärtusest. Linus Paulingi Instituudi andmetel on ägeda A-vitamiini toksilisus haruldane, kuid tarbib regulaarselt rohkem kui üleannustamine A-vitamiin, mis on 10 000 rahvusvahelist ühikut päevas, võib põhjustada probleeme. Sealiha maksas 3-unts sisaldab 15,9 mikrogrammi B-vitamiini või 266 protsenti päevasest väärtusest. Sealiha maks on ka suurepärane niatsiiniallikas, riboflaviin, folaadid ja C-vitamiin.

Piirata toitainekolesterooli

Sealiha maksas on kõrge kolesteroolisisaldus, mis sisaldab 302 milligrammi 3-untsi portsjonina. Toidulisandite kolesterool võib põhjustada teie veres kolesterooli kõrgemat taset ja südamehaiguste riski suurenemist vastavalt Ameerika Ühendriikide 2010. aasta toitumisjuhistele. Tervislikud inimesed peaksid piirata tarbimist 300 milligrammi päevas ja madala kolesterooli sisaldusega dieeti päevas maksimaalselt 200 milligrammi kolesterooli. Pärast madala küllastunud rasvhapete toitu võib aidata leevendada kolesterooli sisaldavat kolesteroolitaset. Küpseta rasva tarbimise piiramiseks küpseta maksa ja sibulat ilma võideta.