Progestiini sümptomaatiline südamepuudulikkuse ravimine

MedlinePlus’i veebisaidi andmetel põhjustab südame paispuudulikkus Ühendriikides umbes 5 miljonit inimest ja põhjustab igal aastal üle 300 000 surma. Kui teil on kongestiivne südamepuudulikkus, ei suuda südame enam efektiivselt pumbata verd kogu kehas, põhjustades vere ja vedeliku kogunemist oma südame, kopsude ja jäsemete ümber. Tervisliku toitumise järgimine aitab teil sümptomeid juhtida ja elukvaliteeti parandada.

Kongestiivse südamepuudulikkuse dieeditravi eesmärk on vähendada südame töökoormust, vähendada vedeliku kogunemist ja hõlbustada hingamist. Kongestiivse südamepuudulikkuse dieet piirab teie naatriumi tarbimist 2 000 kuni 3 000 mg päevas ja julgustab teid valima rohkem värskeid, töötlemata toidusid, mis on naatriumis loomulikult madalamad. Mõned kongestiivse südamepuudulikkusega inimesed peavad samuti piirduma nende vedeliku tarbimisega. Rääkige oma arstiga igapäevaste vedelike vajaduste kohta.

Madala naatriumisisaldusega hommikusöögi võib sisaldada 1 tassi küpsetatud kaerahelbed, millele on lisatud 1/4 tassi rosina ja 1/2 tassi rasvata piima, mida serveeritakse kõva keedetud muna ja 1/2 tassi apelsinimahla. See hommikusöögiaeg sisaldab 465 kalorit ja 125 mg naatriumi. Kui proovite oma dieedil naatriumi vähendada, peate esimeseks sammuks lõpetada soola lisamine toiduvalmistamise ajal ja söömise ajal lauale. Üks soola sisaldav teelusikatäis sisaldab 2200 mg naatriumi.

Kongestiivse südamepuudulikkuse korral võib madala naatriumi lõunajahu sisaldada 3 oz. Madala naatriumtunniga segatud 1 spl. Madala rasvasisaldusega majoneesist kaks viilu tervet nisust leiba, serveeritakse 1 tassi sealiha, millele on lisatud 1 tl. Oliiviõli ja palsamäädikatäis, 1 tassi mittesisaldavat puuviljajogurt ja väikest oranžit. See jahu sisaldab 620 kalorit ja 700 mg naatriumi. Samuti võite aidata piirata oma naatriumisisaldust toidu valmistamisel kodus. Sel moel teate täpselt, kui palju naatriumi sööte.

Madala naatriumiga õhtusöögi võib sisaldada värske rosmariiniga maitsestatud 3-ounist kana rinnat ja serveeritakse 1 tassi rosmariiniga röstitud uut kartulit, mida tuhatakse 1 tl. Oliiviõli, 1 tass röstitud porgandit 1 tl. Oliiviõli ja 1 tassi rasvata piima. Proovi õhtusöögi kogus sisaldab 580 kalorit ja 360 mg naatriumi. Soolast eemaldamine oma dieedist võib võtta aega, et teie maitsepruunid saaksid harjuda. Kasutage maitsetaimi ja vürtse, et maitsta oma toitu ilma soola. Tervislike soolavabade maitseainete hulka kuuluvad küüslauk, pipar, rosmariin, basiilik, pune, sidrun ja äädikas.

Südamepuudulikkuse südamepuudulikkuse korral võite süüa süüa. Lugege mõne lemmiktoiduainete toiduaineid, et saaksite oma naatriumisisaldust piirata. Tervislik ja madala rasvasusega suupiste võib sisaldada keskmist õunat 1/4 tassi soolamata mandleid, mille kogus on 230 kalorit ja 15 mg naatriumi.

Dieedirektiivid

Hommikusöök

Lõunasöök

Õhtusöök

Suupisteid