Selleri südame toitumise eelised

Selleri südamed on mugulad sellerõli. Paljud inimesed lõikavad lehti ja baasi maha sellisest sellerist, nad küpseta või valmistavad ainult südamed. Selleri südamed saab tükeldada või viilutada ning lisada salatidele ja suppidele. Nad pakuvad ka lihtsat, madala kalorsusega suupisteid, mis on kiudainerikas. Sellerullid pakuvad mitmesuguseid tervisega seotud eeliseid, kuid alati konsulteerige oma arstiga enne selliseid ravimeid, et ravida tõsiseid tervisehäireid.

Vererõhu langus

Selleri südamed sisaldavad ftaliide. Need ühendid mõjutavad artereid lõõgastavalt, omakorda võimaldavad verd voolata madalamal rõhul. Ftaliidid aitavad ka stressihormoone vähendada ja kesknärvisüsteemi rahulikuks, mis vähendab vererõhku. Nelja varvapära päevas võib oluliselt mõjutada vererõhu taset, andes loodusliku lähenemise hüpertensiooni juhtimiseks.

Vitamiinide ja mineraalide rikkaks

Seller on väga kõrge kaaliumis, magneesiumis ja kaltsiumis, nad aitavad toetada närvisüsteemi ja kontrollida stressi. Selleri südamete kaaliumis on diureetilist toimet kehale, mis aitab teil säilitada korralikku vedeliku tasakaalu. See on rikkalikult C-vitamiiniga, mis toetab tervislikku immuunsüsteemi funktsiooni ja aitab teie kehal võidelda infektsioonidega.

Põletikuvastased omadused

Selleri südamed pakuvad põletikuvastaseid omadusi, mis vähendavad olemasolevat turset või põletikku, nii et sellerit saab kasutada selliste seisundite leevendamiseks nagu reuma ja podagra. Seleriküvede diureetikumid aitavad ka keelata kusihappe kogunemist liigestele, mis takistab edasist põletikku ja toetab tervislike liigeste funktsiooni.

Vähi ennetamine

Sellerliinide ftaliidid ja polüatsetüleenid aitavad detoksifitseerida kantserogeene või vähktõbe põhjustavaid kemikaale. Kui teie kehas on kantserogeenid, siis on teil suurem oht ​​vähki areneda. Sellise südame söömine aitab vabaneda nende kahjulike kemikaalide kehast. Selleriridad sisaldavad ka kumariine, mis aitavad toetada valgevereliblede funktsioone. Mõlemad tegurid soodustavad erinevate vähivormide ärahoidmist organismi detoksitseerimise ja nõuetekohase immuunsüsteemi funktsiooni toetamise kaudu.