Trühvliõli ravimtaimed

Ärge laske nime lollitada – enamik trühvliõlis ei sisalda isegi trühvlit, kallist seenet, millel on eriline maitse. Trühvliõli sisaldab tegelikult oliiviõli, kasulikke, kuid peaaegu eksootilisi õlisid ja kemikaale, mis lisavad hinna eest õli trühvlite lõhna. Trühvliõli ravimite eelised on samad, mis oliiviõli, sest just selline on trühvliõli enamikul juhtudel, kuigi ka teisi õlisid, nagu päevalill või hapukapsed, võivad samuti moodustada aluse.

Kemikaalid, nagu 2,4-ditiapentaan, loovad trühvliõli maitse vastavalt 2007. aasta mai “New York Timesi” artiklile. Tootjad lisavad erinevat lõhna- ja maitseainet nii õli kui ka mustade ja valgete trühvli lõhnade tekitamiseks. Kemikaalid ei lisata mingit kasu oliiviõli ravimitele, mille hulka kuulub ka südamehaiguste riski vähendamine kolesterooli taseme vähendamisega.

Erinevalt oliiviõli või muudest küllastumata rasvadest ei küpseta tegelikult trühvliõli. Selle asemel piserdate seda toiduga või lisage mõned tilgad, et anda trühvlite maitse igasse toidule, mida teete. Kuna see lisab toidule vähe õli, on õlipõhja, oligopolüli või muu küllastumata rasva tervisele kasulik, minimaalne.

Tootjad kasutavad kõige sagedamini trühvliõli baasina oliivõli, mis sisaldab suures koguses monoküllastumata rasvu. Vastavalt Go Ask Alice’i veebisaidile võib monoküllastumata rasvadel olla rohkem kasu madala tihedusega lipoproteiinide, ebatervisliku kolesterooli vormis, vähendamiseks kui polüküllastamata rasvad, näiteks maisiõli. Muud oliiviõli eelised hõlmavad ka trombotsüütide agregeerimise kokkuhoiu tendentsi vähenemist, mis moodustab veresoontes hõrenemisi ja võib-olla ka insuliini taseme vähendamist, mis aitab teil kontrollida teie vere glükoosisisaldust, kui teil on 2. tüüpi diabeet.

Trühvliõli on sama tervisele kasulik, kui see õli on valmistatud. Kvaliteetse oliiviõli abil valmistatud trühvliõli annab rohkem kasu tervisele kui trühvliõli, mis on valmistatud pisut vähem tervislikest õlidest nagu päevalill või saflooriõlid. Kuna te kasutate seda õli nii säästlikult, ärge oodake samasuguseid hüvesid, mida võite näha salatite kasutamisest või regulaarsest toiduvalmistamisest.

Koostisosad

Kasutab

Oliiviõli hüvitised

Kaalutlused