Kas ma peaksin minema ujuma, kui mul on mollusk?

Naha kahjustavad haigused võivad olla nii mõjutatud ujukitele kui ka neile, kes peavad nendega jagama basseinid. Molluscum contagiosum on viirusinfektsioon, mis põhjustab kehavähki. Need on tavaliselt lihavärvilised ja võivad esineda rühmades või üksikult. Umbes on levinud viirus, kuid tõendid on selle meetodi suhtes ebaselged. Haiguste tõrje ja ennetamise keskused on teinud mõned põhilised ettevaatusabinõud nakatunud isikutele, kes soovivad ujuda.

Ujumine koos molluskiga ei ole keelatud, kuid haiguse leviku tõkestamiseks tuleb kasutada järgmisi ettevaatusabinõusid: kasutage veekindlaid sidemeid, et katta kõik mässud, kõrvaldada ja käsutada sidemeid kodus, mitte basseinis ja mitte jagada seadmeid , Muudest ujujatest mänguasjad või rätikud. Ei ole veel teada, kas mollusk võib ellu jääda basseini vee keskkonnas, ja kui jah, siis kui kaua, nii et kui soovite nakatumise ajal ujuda, kaitske oma kaaslaste ujjaid, järgides soovitusi.

Austraalia Journal of Dermatology avaldas 1999. aastal uuringu molluskivi seostest molluskiga nakatatud 198 isiku ja ujumis- ja suplemise käitumise vahel. Tulemused näitasid märkimisväärset korrelatsiooni molluski nakatumise ja kooli basseini kasutamise vahel, kuid seda ei kohaldatud üldkasutatavatele basseinidele, koduvõrkudele, randadele ega isegi kodukabiinidele. Vanni rätikute ja vannipükste jagamine oli positiivse korrelatsiooniga nakkushaigusega. Teadlased märkisid, et paljudel koolivarude kasutanud subjektidel oli ka käterätikute jagamise harjumus.

Viirus võib levida keha ühest osast teise, puudutades, hõõrudes või kriimustades. Seda võidakse levitada ka teistele inimestele käte, seksuaalse kontakti ja kontaktidega nagu maadlus. Võite piirata viiruse levikut, hoides neid kaetud, kuna teid vähem puudutada ja nakatada teisi kehaosi ja teisi inimesi. Korrigege korralikku kätehügieenit, lõpetage seksuaalne aktiivsus kuni ravi lõpuni, vältige kontakti spordiga, ärge jagage isiklikke esemeid ega võta vajalikke ettevaatusabinõusid ujumiseks, et haigus hoida.

Ükskõik, kas molluskikasvioosiviirus võib ellu jääda basseini vette, on selge, et see levib kontakti kaudu. Kui oled ettevaatlik, võite nautida ujumist, ilma et oleksite mures oma naabri nakatumise pärast. Kuigi see on levinud haigus lastel, võib täiskasvanute suguelunditel leida sugulisel teel levivat haigust või STD-d ning need täiskasvanud peaksid kaaluma teiste STI-de skriinimist.

Ettevaatusabinõud, kui ujuda

Teaduslikud uuringud

Viiruse levimine

Kaalutlus