Kas on hea alustada harjutust, kui olen kuus kuud rase?

Kuuenda raseduskuu järgi tehakse enamik naisi hommikuse haigusega, kuid piisavalt liikumiseks piisavalt energiat. Enamiku rasedate naiste puhul ei ole harjutus mitte ainult tervislik valik, vaid võimalus ennetava sünnituse stressi ja ärevuse raviks. Enne uue raviskeemi alustamist konsulteerige oma arstiga.

Harjutuse eelised

Raseduse ajal kasutatav rasedus ei ole lihtsalt sobivaim lemmik rasedus riided. MayoClinic.comi sõnul aitab aktiivne toime teie ja teie lapse tervisliku kehakaalu saavutamisele ning vähendab rasedusdiabeedi, sünnitusjärgse depressiooni ja kõrge vererõhu tekke ohtu. Kui jõuate oma sünnist lähtuvalt, aitab treenimine teie sünnitust valmistada. Ehituse vastupidavus ja tervislik seisund võib teie valu tarvitamise ajal vähendada. Eesmärk kasutada iga päev 10 kuni 30 minutit.

Ohutu harjutused

Madala toimega harjutused on rase naise jaoks kõige ohutumad valikud. Jalutuskäik on tavaliselt kuus kuud raseduse ajal lihtsam harjutus, eriti kui te pole regulaarselt enne rasedust harjutanud. Ujumine aitab teil endiselt sobida ja vees peatumine on tervitatav muudatus, kui peate enamasti tundma suurt ja ebamugavustunnet. Sünnitusjooga või sobivaid DVD-d, mis on valmistatud rasedatele naistele, peaks olema ka lihtne, et seda mugavalt teha.

Vältige tegevusi

Vältige mis tahes harjutusi, mis võivad langeda, näiteks rulluisutamine, ratsutamine või jalgrattasõit. Ärge tehke mingeid tegevusi, mis nõuavad, et te püsiksite ühes kohas pikka aega, näiteks kaalulangus, kuna need võivad piirata teie lapsele jõudvat verevoolu. Vältige mis tahes harjutusi, mis nõuavad, et peate seljatagama, näiteks situps, sest need võivad põhjustada pearinglust. Ära mine jooksu või sörkimine, kui te pole tavaline jooksja kuni olete rasestunud.

Potentsiaalsed ohud

Mõne raseduse korral võib harjutus olla ohtlik. Ärge alustades harjutust, kui teil on südame- või kopsuhaigus, raske aneemia või kõrge vererõhk. Ärge kasutage, kui arst on teile öelnud, et teil on enneaegsete sünnidefektide oht, mis on eriti tavaline naiste puhul, kellel on korduvkasutamine. Kui teil tekib pearinglus, õhupuudus, verejooks, valu, beebi liikumise vähenemine või muud sümptomid, mis ei tunne end hästi, lõpetage harjutused ja võtke otsekohe ühendust oma arstiga.