Kettlebells vs dumbbells

Hüpatajad ja kettlebellid pakuvad teie treeningut, kuid mitte tingimata samu eeliseid. Nad töötavad teie lihased erinevalt ja kettlebelli harjutused lisavad treeningule rohkem aeroobset kvaliteeti kui dumbbellid. Teil ei ole vaja teisele kehakaalule asendada, mõlema treeningukorra lisamine annab teile üldise ja tasakaalustatud plaani.

See, mida nad näevad, on koheselt kohapeal asuvate keppide ja hantlid vaheline erinevus. Kettlebellid näevad välja nagu väikesed suurtükid, mille külge on kinnitatud käepidemed, ja hantele on keskel olev riba, mille kaal on mõlemal küljel. Humalad võimaldavad teil kiirelt oma raskusi muuta, vabakutseliste hantele, libistades lihtsalt mõlema otsa teise kaalulehe või eemaldage näiteks üks. Kettlebellidega peate iga raskema kellaga haarama iga kord, kui olete kaalude muutmiseks valmis. See võib teie treeningut rutiini piirata, kui jõusaalis pole kettsellat vaja, kui keegi seda kasutab või kui te ei soovi, et oleksite ostma kõiki olemasolevaid kaalu koduseks kasutamiseks. Mõnel hantlid on fikseeritud kaalu otstes, kuid need on tavaliselt kergemad kaalud, mitte tõsine tõstmine.

Humalad pakuvad tasakaalustatud treeningvarustust, mis on võrdselt kaalutud mõlemal küljel. See annab teie treeningule stabiilsuse, annab teile rohkem ühe käega valikuid ja muudab liikumise juhtimist rohkem kui kettlebellid. Kellade kaalutud keskpunktiga – käepide on ühel küljel kerge, samal ajal kui teisel pool on raske pall. Kui liigute harjutuste kaudu, kipub küünlajalg jätkama algse suuna liikumist, tõmmates palli sektsiooni läbi tsentrifugaaljõu. See võtab rohkem lihaste rühma, et suunata kettlebell, kui see on hantli.

Kuna see on tasakaalustamata kaalu, on kettlebell end hästi aeroobsete harjutuste jaoks, pakkudes endiselt märkimisväärset vastupanu tugevamate lihaste ülesehitamiseks. Näiteks kettlebell swing – kus sa tuukeldate koos kellaga oma jalgade vahel ja püsti, kasutage jõudu oma puusadest, et aidata kettlebelli liikumist rinda – töötab lihaseid oma õlgadel, kõhuõõnes, puusadel ja reitel , Lisades aeroobset elementi, kui sa istuksid ja seisad korduvalt. Te võite liikuda ühe või kahe käega kellal. Tüüpiline hantli harjutus on bicepsi lokk, kus hoiate oma rinnale hantlit ja painutage oma küünarnuki, et tõsta see oma õla suunas – liikumine sirgjoonel, kasutades ainult sihtrühma lihaseid. Kui proovite bicepsi loklit kettsuuga, peate liikumiseks stabiliseeruma täiendavaid lihaseid, käepideme all käivitades alustatav palli lõik jätkab oma käe tõstmisega riputamist, lõppkokkuvõttes jääb küünarvarre alla. See muudab kaalu asukohta ja nõuab rohkem randme- ja käsivarre juhtimist.

Eesmärkide lubamine määrab, millist tüüpi kaalud saate valida nende eesmärkide saavutamiseks. Humalad võimaldavad tavaliselt kasutada raskemaid raskusi, mille kontrollitav liikumine, mis toob kaasa hulgaliselt lihaseid. Te saate ikkagi tugevaid kettlebell’idega, kuid vedelikud liikumised ja suutmatus keskenduda ühele lihasrühmal tähendab seda, et teil on suurem tõenäosus luua määratlus ja toon kui lahtiselt. Kui püüate kaalulangus asemel luua suuremahulisi lihaseid, siis on kettlebells erinevaid harjutusi, et kombineerida kardiovaskulaarseid harjutusi koos resistentsuse väljaõppega, nii et hantelid seda ei paku.

Kaalub neid alla

Tasakaalustatud või Off-Center

Sinu liikumine

Mõned erinevad erinevused ja eesmärgid