Kuidas kasutada kooritud õli oma peanahka

Kookospähkliõli ei ole mõeldud ainult toiduvalmistamiseks – see on kasulik peanaha ja juuste jaoks. Paljud kaupluses ostetud juuste tooted sisaldavad kookoseõli, kuid need võivad olla ka täidetud koostisosadega, mida te ei soovi või ei vaja. Mõni puhas kookosõli puhastavad teie peanahka lihtsalt ühe sentide eest ravi kohta.

Juuste ja peanaha kasu

Kui teil on kuiv, sügelev peanahk, aitab kookosõli. Õli niisutab nahka ja aitab parandada punetust ja ärritust. Kookospähkliõli leevendab peanaha tingimusi, sealhulgas kõõma ja hällikatet, mis on tavaliselt levinud imikutel. Selle antibakteriaalsed omadused võivad vältida folliikulite, karvanääpsude infektsiooni. Kookoseõli võib samuti võidelda seenhaiguste vastu, näiteks peanaha söögitoru. Igapäevased pesulõiked on varjavad rasvad, mis võivad viia kuivadele, friiksetele lukkudele. Kookospähkliõli toimib pesuvahendina kaitsva barjäärina, nii et juuksed jäävad pehmeks ja siidiseks.

Kookospähkliõli valmistamine

Selleks, et teha oma peanaha hooldus, asetage 3 kuni 5 supilusikatäit kookosõli väikeses kausis. Kasutatava õli kogus sõltub juuste pikkusest. Mikrolaine õli 30 sekundit. Segage hästi, seejärel kuumutage veel paar sekundit, kuni õli on täielikult sulanud. Lase õli veidi jahtuda, seejärel massaaži see oma peanahasse ja juukse juurtest. Kasutage õrnalt juuste abil plastist kammi. Pane oma püksid rätikuga või dušikorviga, seejärel laske õlil leotada kaks tundi. Lõpeta nagu tavalisel viisil šampooniga.