Kuidas ravida mullide põletust

Blisterid moodustuvad pärast teatud põletusi ja ehkki nad on ebameeldivad, on teie keha loomulik viis kahjustatud koe sulgemiseks vedeliku kaitsva mulliga, et vältida kahjulikke baktereid. Siiski võite aidata ravimisprotsessi mööda, ravides mullide põletust, et hallata valu, vältida potentsiaalset nakkust ja võimaldada teie nahal paraneda kiiremini ja väiksema võimega armistuda või vigastada.

Kandke külma vett naha kahjustatud piirkonda 3-5 minutit vahetult pärast põletust. Kui kasutate köögi- või vannitariiflülitit, lase vett õrnalt välja voolata, sest vee piserdamine või pihustamine võib haavatud nahale kahjustada.

Peske mullpakendi põletus antibakteriaalsete seepide ja veega. Puhastage pind õrnalt, jälgides, et see ei puhtaks, mis ärritab mullpakendi põletust ja võib kahjustada rohkem põletatud nahakoe, kui purustatakse äsja moodustatud mullpakend. Kui olete pesemise lõpetanud, lase blisteril põletada võimaluse korral korralikult õhu käes või kuivatage see kergelt steriilse marli abil, et vältida bakterite saastumist.

Kasutage antibakteriaalset salvi, näiteks neosporiini või batsitratsiini, et katta kogu mullpakendi pindala. Kasutage piisavalt, et hoida põletushaav enne siirdamist, sest põletused paranevad kiiremini ja väiksema võimega armistuda niiskes steriilses keskkonnas. Kasutage mullpakendi ja salvi katmiseks poorset liimbändi.

Muuta oma sideme pärast 24 tundi või igal ajal, kui sideme muutub märjaks, määrdunud või ei satu nahale. Enne mullpakendi põletamist värske kastega pestakse rohkem antibakteriaalset salvi. Jätkake sideme muutmist ja kasutage salvi iga päev.

Eemaldage ebamugavustunne või valu, kui vaja, mullidega. Laske mõnel päeval enne blisteri põletamist paraneda. Eemaldage sideme ja pese ala seebi ja veega. Kandke alkoholi hõõrdumist steriilse marli ja laske mullidega põletada. Steriliseerige väike õmblusnõel alkoholiga, seejärel pange üks või kaks väikest läbitungimist blisteri serva suunas – just nii, et see tühjendaks – enamus pleekinud nahast on puutumatu. Kui vedelik on tühjendatud, puhastage mulliriba uuesti, taaskehtestage uuesti salvi ja sidemega.

Vastavalt Mayo Clinic.com-ile, lõigake ära surnud nahk, kui see hakkab moodustuma mullpakendis, tavaliselt kolm või neli päeva. Kastke väikeste peigmehhanismide käärid alkoholi hõõrumisse steriliseerimiseks enne sisselõike tegemist. Kui näete uut, roosat nahka surnud naha all, võite eemaldada oma paranenud blisteripõletuse.