Merevetikad ja tselluliit

Scientifically Aamerican.com sõnul on tselluliit tingimus, mis toodab oranž-koor naha struktuuri kehaosades nagu reied ja kõhu 90 protsenti naistest tööstusriikides. Kuigi anekdoodid ja ülevaated väljendavad tselluliidi vähendamiseks või kõrvaldamiseks tselluliidi vähendamiseks või kõrvaldamiseks antikehad ja ülevaatused, ei ole alates 2010. aastast tõendeid nende protseduuride tõhususe toetamiseks. Enne uue ravi alustamist konsulteerige alati oma arstiga.

Tselluliit

Yarmouthis, Maine, naine-naiste kliinik Marcelle Pick, naiste ja naiste kliiniku asutaja Marcelle Pick määratleb tselluliidi seisundina, kus rasvakihist otse naha rasvakiht ümbritsev sidekoe rasvakihist raskendab, tekitades Iseloomulik, lõtv nahakujundus. Terviklikku praktikut, Pick, ütleb, et verre ja lümfiringet nahale ja nahka kahjustab see, mis aitab kaasa tselluliidi arengule. Ta ütleb, et vähenenud vereringe põhjustab sidekoe kaotuse paindlikkuse ja rasvakihi pingul, põhjustades rasvrakkude kudedes läbi kudede.

Mitte-invasiivsed tselluliidihooldused

Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet on heaks kiitnud Endermologie, arenenud massaažiravi, mis võimaldab tselluliidi moodustumisega seotud rasvarakkude lagunemist. Alates 2010. aastast ei anna FDA juhiseid selliste ravimite kohta, mis koosnevad sellistest koostisainetest nagu merevetikad või kohvi. Mineraalirikaste merevetikate ja kuumutatud vee kasutamine nahal, et parandada nahakoe tervist ja tekstuuri, on tuntud Prantsusmaal kui talasoteraapia. “Näib, et see soodustab kohalikku vasodilatatsiooni ja suurenenud vereliblede ja lümfisüsteemi vereringet. See võib olla aluseks tselluliidi raviks mõeldud merevetikate laialdasele kasutamisele,” ütleb Anne Williams, litsentseeritud massaaži terapeut, litsentseeritud estüütik ja sertifitseeritud refleksoloog, “Spaas Kere, “õpik massaaži spetsialistidele.

Merevetikaekstrakti mõju naha kudede tervisele

Williams tsiteerib mitmeid uurimistöid, mis illustreerivad erinevate merevetikate liikide toiteväärtust ja paikselt kasutatavate merevetikate ekstraktite kasulikkust, et parandada naha struktuuri ja reguleerida energiatootmise ja rasvade ainevahetusega seotud hormoonid. “Thalassoteraapia eri vormid võivad olla tõhusad, kuna merevetikad ja merevees on mineraalide kontsentratsioonid märkimisväärsed ja merevetikad sisaldavad palju kasulikke bioaktiivseid ühendeid, mis imenduvad naha alla,” kirjutab Williams. Williams ütleb, et merevetika sordid, mis sisaldavad suures koguses joodi ja muid mineraale, aitavad stimuleerida ainevahetust, tõsta kehatemperatuuri ja mõjutada toitainete transporti rakkude vahel.

Ekspertide ülevaade

Thalassoterapia on tavaline meditsiiniline ravi nahareaktsioonide jaoks Prantsuse meditsiinilises süsteemis. U.S. põhinevad ravikindlustusseltsid ei hõlma siiski tava. Mõned Prantsusmaal kasutatavad ravimeetodid hõlmavad merevetikate või mere muda-pakendite kasutamist kehas, merevetikate vannis, vetikate vees ja merevetikatega rikkaid toite, ütleb Williams. In The Cellulite Solution, arsti, dermatoloogi ja UCLA meditsiini kliinilise professor Howard Murad loetleb tsaliliidi minimeerijana talassoteraapiat. Murad toetab tselluliidi vähendamise ja ennetamise toitumist.

Ennetamine / lahendus

Hullispetsialist Marcelle Pick oma artiklis “Parim tselluliidiravi – terviklik lähenemisviis” toetab nii massaaži kui ka toitumist, et vähendada tselluliidi väljanägemist ja vältida selle moodustumist. “Massaaž õrnalt ringikujuliste liikumistega, naha sõtkumine nagu tainas,” ütleb Pick. “Isemanisaažitehnikate läbiviimine mõne minuti tagajärjel aitab iga päev toitaineid nahale ja hävitada tarbetu rasva,” kirjutab ta. Nagu Murad, ütleb Pick, et peaksite oma hormoone tasakaalustama, regulaarselt harjutama ja säilitama dieedi, mis tugevdab teie sidekoe.