Piimari ja kõrge vererõhk

Vererõhk on vererõhku survestatud arterite seintest survestatud rõhk. Kõrge vererõhk tekib, kui arteri seina rõhk tõuseb üle 120 süstoolse ja 90 diastoolse, mõõdetuna millimeetrites elavhõbeda kohta. Rahvuslik südame-kopsu-ja vereanalüüs näitab, et USA-l ligi üks kolmest täiskasvanust on kõrge vererõhk. Kõrval vererõhu langetamisel võib see kahjustada neere, veresooni ja südant. Vererõhk on toidu kaudu otseselt mõjutatud. Piimareng, tavaline ravim, mida kasutatakse maksa- ja sapipõie haiguste korral, võib avaldada teatud mõjusid vererõhule.

Piim Thistle aktiivsed koostisained

Kuigi piimaviljas on mitu toimeainet, on peamine koostisosa, mis annab selle ravimile ravimtaimi, flavonoidina, mida tuntakse silymariinina. See ühend koosneb tegelikult kolmest kemikaalist, tuntud kui silikristiin, silibiniin ja silidiiniin. Marylandi Ülikool Medical Center teatab, et need ühendid vastutavad maksa rakkude paljunemise suurendamise ja uute maksarakkude kaitsmise eest kahjustuste eest. Seda flavonoidide rühma tuntakse ka nende võimaste antioksüdandiliste omaduste poolest, mis aitavad kaitsta keha vabade radikaalide põhjustatud kahjustustest.

Vererõhk ja piimakarja

Kuigi teaduslikke tõendeid selle kohta, kuidas piimakarja mõju kogu vererõhule avaldab, võib olla võimalik, et see ravim võib kaudselt vererõhku alandada. National Diabetes Information Clearinghouse teatab, et kõrge veresuhkur aitab kaasa kõrge vererõhu suurenemisele. Üks piimakarja kavandatud kasutusviisidest on veresuhkru taseme alandamine, mis võib lõppkokkuvõttes põhjustada vererõhu langust. MayoClinic.com kinnitab loomade ja laboratoorsete uuringute põhjal, et piimakarja võib vähendada kõrge kolesteroolitaset, kuid selle tõelise efektiivsuse kindlakstegemiseks on vaja täiendavaid uuringuid. Kui see on tõsi, võib piimakarakas aidata vererõhku alandada liigse kolesterooli vähendamisega arterites.

Annustamissoovitused

Marylandi Ülikool Meditsiinikeskuses teatab, et piimakarja on saadaval vedela ekstrakti, standardiseeritud kuivatatud ekstraktiga kapslikujul ja tinktuuraga. Olenemata sellest, kuidas see tarbitakse, on soovitatav annus vahemikus 280 kuni 450 mg päevas. Tähtis on tarbida piimapärase lisandit, milles on 70-80% silymariini kontsentratsioonist.

Hoiatused

Nagu paljude taimsete toidulisandite puhul, võib teatud ravimite segamisel põhjustada kõrvaltoimeid ka piimakarja. Marylandi Ülikool Meditsiinikeskuses märgib, et seda ravimtaimi ei tohiks kunagi võtta koos antipsühhootikumidega, allergiavastaste ravimitega, ärevusvastaste ravimitega ja kõrge kolesteroolisisaldusega ravimitega. Enne täiendava rutiini alustamist piimakarjaga arutage oma arsti ohutuse ja annustamisnõudeid.