Pirniõli õli ja varajane rasedus

Ööpõhi, Põhja-Ameerikale endeemiline looduslik lill, omab ulatuslikku meditsiinilise kasutamise ajalugu. Lilles kontsentreeritud õli on suurepärane omega-6-rasvhapete allikas, millel on mitmeid toiteväärtust ja farmatseutilisi omadusi. Traditsiooniliselt on ämmaemand soovitanud õhtul esijukahjudeõli naturopaatilise sekkumisena, et vältida teatud rasedusest tingitud ebamugavust ja tüsistusi. Kuigi raseduse alguses võib see olla kasulik, on vähe tõendeid ohutuse ja efektiivsuse väidete kinnitamiseks või tagasilükkamiseks.

Õhtune primusv õli võib aidata leevendada paljusid varajase ebamugavusi ja rasedusega seotud komplikatsioone. Riiklikud tervishoiuasutused teatavad, et õli võib leevendada mastalgiaid või rindade valu, mis on raseduse esimese trimestri puhul väga levinud probleem. NIH märgib ka õhtupremoosiõli populaarsust rasedate komplikatsioonide ravimisel ja ennetamisel, kaasa arvatud preeklampsia või rasedusega seotud hüpertensioon. Kuid ükski neist eelistest ei ole teaduslikes uuringutes lõplikult tõestatud.

Tõendusmaterjal on piiratud õhtul esineva õli efektiivsusega rasedusega seotud probleemide või tüsistuste ravis. Riiklikud terviseinstituudid klassifitseerivad õhtuprodroosiõli “võimalikult efektiivseks” mastalgia jaoks, kuid märgib ebapiisavaid tõendeid väidetava kasu tõestamiseks või ümberlükkamiseks mistahes raseduse ajal. Aastal 1999 avaldas “Journal of Nurse Midwife” avaldatud uuring pr gimsoosi õli kasu raseduse hilises staadiumis ja ei leidnud seda. Kliinilistes uuringutes ei ole nende kasutamist esimesel trimestril hinnatud.

Esmakordsed probleemid, mis on seotud õhtul esinevate õli tekkimisega normaalse kestusega raseduse viimase kolme nädala jooksul. “Ajakiri ämmaemandate kohta” märkis, et raseduse viimastel nädalatel on naistel, kes võtavad õhtul esinevat õli, suuremaid laskumisartikleid – kui laps lakkab tööle viimastes astmetes tupe alla – ja et enamus Imikud tuleb välja tõmmata vaakumfiltriga. Uuringuid ei ole läbi viidud, et teha kindlaks, kas ja millisel määral õhtul esinev õli raseduse varases eas võib mõjutada hilisemat tulemust.

Raseduse kõigil etappidel võib õhtune pirniõli põhjustada ebameeldivaid kõrvaltoimeid. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on õhtul esinevad õli kõrvaltoimed aeg-ajalt ja tavaliselt kerged. Kõige sagedasemad kaebused ilmnevad suuremates annustes, mis ületavad soovitatud normi. Nende häirete hulka võivad kuuluda iiveldus, peavalu ja kõhu krambid. Üldiselt peavad nii rasedad kui ka rasedad naised võtma toidulisandeid ainult siis, kui selleks on selleks vaja kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja. Ärge kasutage õhtul esinevat õli raseduse algul, kui teie praktikas ei soovitata seda eriti.

Kasu

Tõend

Rasedusriskid

Üldised kõrvaltoimed