Probiootikumid rinnaga toitmise ajal

Imetamine on oluline viis anda oma lapsele nii tihe toitumine kui ka füüsiline mugavus. Teine rinnaga toitmise eelis on see, et ema soolestiku koloniseerivad sõbralikud bakterid lastakse rinnapiimast emalt lapsele. Kui ema võtab probiootikume, on tõendeid selle kohta, et need “head vead” võivad aidata lapse immuunsüsteemi tugevdada ja olla kasulikud kolikaalide, allergiate ja atoopiliste nahakahjustuste nagu ekseemi ravimiseks või isegi vältimiseks.

Inimese kehas on umbes 100 triljoni mikroorganismi, millel on üle 400 erineva bakteriliigi. Võid toita terveid soolestiku baktereid, söödes kääritatud toite nagu jogurt, kimchee, kombucha, keefiri ja miso. Probiootikume võite ka täiendada, kaasa arvatud kapslid, pulber või vedelik. Probiootikumide korrapärase kasutamise eelised on arvukad ja hõlmavad soole endi “halbade vigade” kaitset ning lekkiva soole sündroomi ennetamist või ravimist – seisundit, kus soole barjäär muutub läbilaskvaks, mis võib põhjustada toiduallergiate ja autoimmuunide arengut Häired. Vastavalt acupuncturisti ja integreeriva meditsiini praktiseerija Chris Kresseri sõnul mängib tervislikku soolestiku floora olulist rolli seedimist, reguleerib ainevahetust ja moodustab enam kui 75 protsenti immuunsüsteemist.

Uuesti vastsündinud lapsed toetuvad peaaegu eranditult ainult rinnapiimale, et tagada nende keskkonnast immuunsüsteem, vähemalt esimeste elunädalate jooksul. Dr Alexander Rinehart’i sõnul on rinnaga toitmine beebi elu esimestel nädalatel ja kuudel tähtis viis, kuidas tagada lapse soolestikus sõbralike bakterite tervislik tasakaal. Kuna soolestik on 60-70% immuunsussüsteemi keskpunktist, on imiku soolestiku inokuleerimine probiootikumidega läbi imetamise, mis on oluline lapse üldise immuunsussüsteemi tugevdamise strateegia. Kui emal on seedetrakti ebamugavustunne – tasakaalustamata soolefloora, siis sureb ka beebi soolestik ebasõbralike bakteritega. Probiootikumide võtmine on ema jaoks suurepärane võimalus oma soolestiku tervist tugevdada ja edastada nendele sõbralikele vigadele oma lapsele.

Teine kasu probiootikumide võtmise kohta raseduse ja imetamise ajal on selliste haiguste nagu ekseemi vähendamine. Ajakirja Journal of Allergy and Clinical Immunology 2002. aasta jaanuaris avaldatud uuring näitas, et probiootikumide manustamine rasedatele ja rinnaga toitvatele emadele suurendas rinnapiima immunoprotektiivset potentsiaali. Teadlased tõestasid, et probiootikumid on suurendanud põletikuvastast ainet, mida nimetatakse transformeerivaks kasvufaktoriks beeta2, ning on ohutu viis ekseemi ohu vähendamiseks kahe esimese eluaasta jooksul.

Colic on tavaline ja üsna salapärane probleem nii beebidele kui ka uutele vanematele. Vastavalt uuringule, mis avaldati ajakirjas Journal of Pediatrics 2009. aasta detsembris, on kooliokestega lapsi suurendanud soolestiku põletikku ja väiksemat soolestiku floora mitmekesisust. Probiotikumide võtmine rinnaga toitmise ajal on üks võimalus tagada, et beebidel on erinev tervislik soolestiku taimestik, et vältida pro Põletikulised bakterid.

Probiootika ülevaade

Harilikult levinud väikelaste tervis ja immuunsus

Probiootikumid ekseemi ärahoidmiseks beebis

Probiootikumid ja Colic