Raseduse ajal ohutu kala nimekiri

Ärge lõpetage kalade täielikku söömist raseduse ajal, kuna tekib muret saastumise pärast. Omega-3 rasvhapped, mida saate oma toidust kalalt, on hädavajalikud teie lapse silmade ja närvisüsteemi normaalseks arenguks. Ameerika südameõdede ja günekoloogide kolledž soovitab raseduse ajal tarbida 8-12 untsi kala nädalas. Menüüs saate kala ohutult hoida, valides kõige vähem elavhõbedaga inimesi, piirates osakesi ja alati süües seda küpsetatud.

Muret saastumise pärast

Kuigi kalad võivad saastuda bakterite või parasiitidega, tapate kõige patogeene, valmistades seda temperatuuril 145 kraadi Fahrenheiti järgi vastavalt FoodSafety.govile. Teine tüüpi saasteaine – elavhõbe – on põhjus, miks rasedad naised peavad oma kala tarbima. Peaaegu kõik kalad ja karbid sisaldavad elavhõbedat, kuid enamikule täiskasvanutest ei tekita terviseprobleeme. Rasedad naised peavad siiski piirama tarbitavat kogust, kuna elavhõbe kahjustab lapse arengut närvisüsteemi. Kahjuks töötab elavhõbe toiduahelas ülespoole. Kui jõuab ookeanidesse ja veeteedesse, imendub see bakterid, mis serveeritakse väikeste kalade toiduna ja mida söövad suuremad kalad, siis edastatakse see igaüks, kes kalu sööb.

Ohutu kala nautida

Vastavalt Ameerika Rasedusühingule on teil võimalik ohutult süüa kahte 6-untsi portsjonit nädalas väikseima elavhõbedaga kala. Sellesse loetellu kuuluvad lest, kilttursk, tilapia, merikeel, ookeani ahven, säga ja pollak, millest kõik sisaldavad umbes 0,2 grammi omega-3 rasvhappeid 100 grammi või 3,5 untsi kohta. Võite nautida ka konserveeritud lõhet, sardinesid, forelli ja anšooviseid. Nad on mõned kõige olulisemate rasvhapete allikad, tarnides umbes 1 kuni 2 grammi omega-3-sid 3,5-untsi serveerimisel. Selles loetelus leiate makrelli, kuid ole ettevaatlik selle kohta, millist tüüpi valite. Atlandi ookeani põhjaosa ja harilik makrell on ohutud, muud liigid sisaldavad oluliselt rohkem elavhõbedat.

Fish to Limit

Suuremat hulka elavhõbedat sisaldavad kalad võivad teie toidule lisada, kuid ainult väga piiratud koguses. Püriest, karpkast, snapperist, Alaska tursast, mageveereest, triibulistest ja mustadest basseinitest tuleks ühe kuu jooksul kasutada mitte rohkem kui kuus 6-untsi portsjonit. Sellesse rühma kuuluvad ka ostrid, mahi mahi ja merikurat. Teist tüüpi kalad sisaldavad veelgi rohkem elavhõbedat, seega ei tohiks süüa enam kui kolme 6-untsi portsjonit kuus. Sellesse rühma kuuluvad merisad, räppar, bluefish ja Hispaania makrell. Püügipiiriku tuunikala on piiratud kuue portsjoniga, samas kui teil peaks olema kulduim-tuunikala kuni kolm portsjonit või vähem kuus kuud. Saate süüa tuunikada konserveeritud tuunikala nädalas 12 untsi, kuid igal nädalal peab olema ainult 6 untsi valget pikkuim-tuuni.

Ärge sööge neid

Ärge sööge haid, mõõkkala, tilefiini või kuningkastmega makrelli, sest nad on elavhõbedaga suured, teatab USA Toidu- ja Ravimiamet. Ameerika raseduse ühing lisab kalade nimekirja, et vältida kalade nimekirja, apelsini põhjakartuli, marliini, suursilm-tuuni ja Ahi tuuni. Ärge kunagi sööge mingit toor-kala või suitsutatud mereandide külmutatud kaubamärke, sest need võivad sisaldada elusaid baktereid. Samuti peaksite vahele jätma kala, mis on püütud kohalikesse ojadesse ja järvedesse, mis võivad olla saastatud polüklooritud bifenüülidega.