Selge korea nuudlite toitumisalane teave

Kreeka nuudlid, mida nimetatakse ka klaas- või tsellofaaninuudliteks, on leitud paljudest Korea suppidest ja segatakse praadimismahtu, samuti teistest riikidest nagu Hiina ja Jaapan. Põhiliste nuudlite peamine kasu on nende kohanemisvõime. Saate süüa neid kastega nagu spagetid, supp liha ja köögiviljadega või võite maitsta neid köögiviljade, tofu või lihaga.

Ühe tassi Korea selge nuudlid sisaldab 491 kalorit. Inimeste igapäevased kalorite nõuded on erinevad, kuid tavaliselt nõuate iga päev umbes 2000 kuni 2600 kalorit, sõltuvalt teie soost ja aktiivsuse tasemest. Kuigi 491 kalorit ühe portsjoni kohta ei pruugi tunduda nii palju, on oluline kaaluda toiduainete kalorikoguseid, mida valmistate selgete nuudlitega. Näiteks lisab ühe topsi oliiviõli söögikordale 119 kalorit.

Selge nuudlid sisaldavad ainult 0,08 g rasva ühe topsi serveerides. Enamik inimesi teab, et liiga palju rasvasid teie toidus võivad teie tervist kahjustada, eriti kui need rasvad on küllastunud. Kuid on oluline saada tervislik kogus rasvu oma igapäevases dieedis. Toitumisspetsialist Katherine Zeratsky soovitab MayoClinic.com-i artiklil saada umbes 35 protsenti oma kaloritest rasva, mis võrdub keskmise inimesega 70 grammi rasva päevas. Oma selgele nuudlisalale saate tervete rasvade külge panna neid mõne oliiviõli või piserdava õli peal.

Selge nuudlid sisaldavad suures koguses süsivesikuid, kusjuures ühe tassi serveerimine moodustab 40 protsenti soovitatud päevasest kogusest. Selge nuudlite kõrge süsivesikute sisaldus võib olla teile kasulik, kui te ei saa piisavalt süsivesikuid muudest allikatest. Kuid kui te saate juba palju leiva-, riisi- või suupisteid sisaldavaid süsivesikuid, võib 121 g süsivesikuid klaasist nabas tassis olla liiga palju. Süsivesikud on tuntud, sest põhjustab teie kehakaalu, kui te neid liiga palju sööte.

Selge nuudlid sisaldavad vähe valku, 0,22 g topsi kohta. Valk on teie dieedi oluline osa. Teie keha vajab teie elundite, lihaste ja naha säilitamiseks valku. Kaaluge oma Korea selge nuudlisöögi valgusisalduse suurendamist, segades seepähklitega krevetid või tofu enne nende söömist. Võib-olla soovite kaaluda ttukbaegi bulgogi valmistamist – traditsioonilist Korea krevetti, mis sisaldab selget nuudleid, spetsiaalselt marineeritud veiseliha ja köögivilju.

Korea selge nuudlid ei sisalda palju vitamiine ja mineraalaineid, kuid need võivad olla raua ja tiamiini allikaks. Tassi selgetest nuudlid sisaldab 17 protsenti soovitatavast päevasest rauast ja 14 protsenti soovitatavast päevasest tiamiinist. Te peate raua oma vere ja lihaste tervislikuks toimimiseks. Tiamiin aitab organismil muuta süsivesikuid energiaks.

Kalorikuline sisu

Rasvasisaldus

Süsivesikud

Valk

Vitamiinid ja mineraalid