Tuuni ja vee dieedi tulemused

Kultuuri- ja treener Dave Draperi poolt välja töötatud tuunide ja veetase toitumine on mõeldud kolme päeva dieedi alandamiseks, et aidata halvasti süüa harjumusi. Kolme päeva jooksul jooge umbes kuus vett päevas ja söödaks kuus toitu, et võtta 1 kuni 1,5 grammi proteiini kilogrammi kehamassi kohta. Te võite peaaegu kindlasti kaotada vee massi dieeti, kuid võite kogeda ka vähem kui tervitatavaid kõrvaltoimeid, sealhulgas kokkupuude ohtliku elavhõbedatase. Kui olete huvitatud ajutise nullitud toiduga, kaaluge selle asemel, et valida turvaline, paremini ümardatud kolmepäevane kava.

Ajutine veekaalu kaotus

Vesi ja tuunikala dieet ei ole mõeldud pikaajalise kehakaalu langetamiseks – see on hea asi, sest see ei aita teil rasva kaotada. Iga kolmepäevane toit on lihtsalt liiga lühike, et kaotada märkimisväärne kogus kehakaalu. Kuid tõenäoliselt märkate, et skaalal on erinevusi, sest teie väike süsivesikute kogus väheneb vee massi tõttu. Kehasisaldus glükogeenina on loomulikult väga “hüdraatunud”, kuna iga grammi süsivesikuid lisatakse 3 grammi veele. Kui te põletate oma hoitud süsivesikuid – nagu teie lihas leitud glükogeenid – vabastate selle külge kinnitatud vett, vähendades kaalu veelgi; see mõju ei kesta kaua. Kui hakkate taas oma dieeti sisaldavate süsivesikute lisama, uuendate oma glükogeeni kauplust ja kaotate kogu kaotatud vee massi.

Potentsiaalsed seedetrakti probleemid

Kuigi tuuni ja vee dieet hoiab teid hüdreeritud ja tarnib tervislikke valke ja rasva, ei paku see mingitki kiudu – taimsetes toiduainetes leiduvat spetsiaalset süsivesikuainet, nagu köögiviljad ja terad. Fiber “hoiab asju liigutades” läbi teie seedetrakti, suurendades ja pehmendades teie väljaheitet ja madala kiu sissevõtmine võib sulle kõhukinnisusest lahkuda; Draper püüab sellega võidelda, öeldes, et võtate kiudaineid öösel, et saaksite Vähemalt mõned kiud dieedil. Kuid kiudained ei peaks olema teie ainus kiudainesisaldus – nad peaksid täiendama terviklikku toitu, mis on täis kiudaineid sisaldavaid vilju, köögivilju ja terveid teravilju. Draperi poolt soovitatud täiendus tarnib ainult 6 grammi kiudaineid portsjoni kohta – tunduvalt vähem kui 21-38 grammi, mis soovitatakse iga päev sõltuvalt teie vanusest ja soost. Lisaks kolmepäevase toitumisega seedeprobleemidele võite märgata Mõned kõrvalekalded pärast seda, kui olete naasnud normaalsele söömisele, mis sisaldab kogu toitu. Kiudude kiire suurendamine häirib ka seedimist ja võib põhjustada puhitus, gaas ja kõhulahtisus.

Muud võimalikud probleemid

Draperi plaan soovitab süüa 1-1,5 grammi valku iga naela kehamassi kohta, mis lisab palju tuuni. Kui kaalute näiteks 150 kg, peaksite iga päev sööma 150 kuni 225 grammi valku – või umbes 4,5 kuni seitset tuunikala purki päevas. Ehkki söömine tasakaalustatud toitumisharjumusega toidus võib aidata kaalulangus, ei suurendaks teie valgu tarbimine sellist äärmist taset, sa saad kaalu kaotuse kasu. Tegelikult võib teie keha kasutada ainult teatud koguses valku iga päev – veidi vähem kui grammi naela kehakaalu kohta – nii et tuuni ja vee dieediga suures koguses valku ei kasutata Ehitada ja remontida tervislikku tailiha; võtaksite ka potentsiaalselt ohtliku koguse elavhõbedat, söödama iga päev tuuni mitme purki. Isegi kerge tuun – teie madalaim elavhõbeda valik – sisaldab ikka veel elavhõbedat ja tarbijaruannete kohaselt on piisav ühekordne 5-untsi toit, et ületada fertiilses eas naiste ohutuspiirangut; tuuni ja vee dieedil on muid puudusi , ka. Teie keha kasutab süsivesikuid kogu päeva jooksul kütusena ja see on teie lihaste jaoks kiireim energiaallikas – nii võib vähese süsinikuarvuga toitumine põhjustada teie väsimust. Kui te regulaarselt harrastate, võib sellise piirava toitumise valimine teie treeninguid negatiivselt mõjutada.

Tuunikala ja vee dieedi muutmine

Tunni ja vee dieet on kindlasti lootusetu dieediga – see ei ole jätkusuutlik ega anna pikaajalisi kehakaalu kaotamise tulemusi. Ja isegi kui te tahate piiramatut dieeti “tühistada”, võite lisada mõningaid toiduga seotud aspekte tervislikus toitumisplaanis, et liikuda edasi ja teha tööd oma sobivuse eesmärkide suunas; näiteks keskenduge vee kogumisele kogu Päev – piisab sellest, et te läbite helekollase uriini iga paari tunni tagant. Kasutage võileibu, salati ja mähiste saamiseks terveid valke nagu tuunikala. Siiski peaksite sööma valku mitmesugustest allikatest, sh lahja veiseliha ja kodulinnud, oad, munad, pähklid ja piimatooted, ja täitke oma toit koos piimakarja, täisteratoote, köögiviljade ja puuviljadega. Kui soovite proovida “dieedi lähtestamist”, lihtsalt eemaldage töödeldud ja rasvased toidud, rafineeritud terad ja suhkur paariks päevaks, et oma palett lähtestada, ilma et võtaks oma keha olulisi toitaineid.